Bauhof | Sisuturundus

Kasvata ise seemnest tomatiks – nõuanded, et kõik õnnestuks! 

Bauhof, 29. märts 2019, 15:38
Foto: Envato Elements
Kui kasvatad tomateid ise, on võimalus valida väga laia sortimendi seast. Lisaks on oma kasvatatud tomatid palju maitsvamad.

Tomat on väga tundlik taim, kuid annab (hobi)aednikule hea saagi, juhul kui taim on nõuetekohaselt kasvatatud. Nelson Gardeni rikkalikus kollektsioonis on kirsstomateid ning tomateid kasvuhoonesse, avamaale terrassile või amplisse.

Samal teemal

Tomatite ettekasvatamine

1. Tomatiseemnete külvamisega on soovitav alustada märtsis või aprillis. Kasutada võib ettekasvatuse ajaks väikest toakasvuhoonet. Hoolitse, et toakasvuhoones on õhk niiske ja temperatuur üle +20 C, sest madalamal temperatuuril idanevad tomatid väga halvasti. Pane lisasoojuse saamiseks toakasvuhoone radiaatori juurde aknalauale või aseta toakasvhoone alla soojendusmatt.

2. Kui taimedel on tulnud esimesed lehed, istuta taim toakasvuhoonest ümber potti. See tasub istutada sügavamale mulda, sest siis arenevad juured paremini ja taim muutub tugevamaks. Pane taim lõunapoolsele aknalauale. Juhul kui see ei ole võimalik, siis kasuta lisavalgustuse andmiseks taimelampi. Nüüd vajavad taimed jahedat ja sobiv temperatuur on +18-20 C. Väeta regulaarselt.

3. Kui taime juured on näha poti põhjast ja taimel on kolm lehte, on käte jõudnud aeg, millal on soovitav istutada suuremasse potti. Istuta taimed nii sügavale mulda, et juured oleksid põhjas.

4. Osadel tomatisortidel peab ära lõikama külgvõsud, et saak oleks parem. Täpsemad juhised leiad seemnepakendilt.

5. Tomatile kasvuks sobiv pott on vähemalt 10 liitrit. Taim istuta õue või kasvuhoonesse, kui öine temperatuur on rohkem kui + 8 C kraadi. Väeta regulaarselt.

Kui alustad tomatitaimede istutamist kasvuhoonesse, siis parima nõu leiad Bauhofi Aiaparadiisi blogis SIIN!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee