Bauhof | Sisuturundus

Aiaekspert soovitab: nipid viljapuude hooldamiseks! 

Bauhof, 29. märts 2019, 15:38
Viljapuud, nagu teisedki taimed, vajavad iga-aastast hooldust. Selle hulka kuuluvad: lõikamine, väetamine, haiguste ja kahjurite tõrje ning noorte õunapuude kaitsmine talvekülma ja kevadise päikese eest.

VILJAPUUDE LÕIKAMINE

Samal teemal

Lõikamise eesmärgiks on kujundada puule tugev, valgust ja õhku läbilaskev võra ning tagada iga-aastane hea saak. Lõikamisega saab soodustada okste harunemist, õiepungade teket, hoida puu kasvu madala ja teda noorendada.

Lõikamiseks sobivad varakevad (märts-aprill) ja suvi (juuni keskpaik -augusti algus). Kevadel võib hakata lõikama peale suuremate külmade möödumist (temperatuur ei tohiks langeda alla -5C - 0C) ja lõigata kuni pungade puhkemiseni. Kevadel saame hea tervikpildi puust ja teda on lihtsam lõigata. Kevadisel lõikusel on kasvu ergutav mõju. See on eriti sobiv aeg õunapuude noorenduslõikuseks, et ärgitada uinuvaid pungasid puhkema. Suvise lõikuse kasuks räägib see, et lõikehaavad paranevad kiiremini ning suvine lõikus ei soodusta vesivõsude teket. Ploomide ja kirsside lõikamise võikski jätta suvisesse perioodi, eriti suuremate okste väljalõikamise.

Suvel on õigem lõigata puid...

Loe edasi meie aiaparadiisi blogist SIIN!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee