26. märtsil tehtud foto David James Jacksoni arreterimisest. Pääsemisest jäi teda lahutama vaid paar kilomeetrit. Tolleks hetkeks oli ta ka vabanenud ammust.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 28. märts 2019 11:55
Tagaotsitav Briti mees üritas narkokuritegude tõttu Austraaliast väikese skuutriga põgeneda. Tema sihiks oli 140 kilomeetri kaugusel asuv Paapua Uus-Guinea ning ainsaks relvaks amb, vahendab portaal News.com.

57aastase Suurbritannia kodaniku David James Jacksoni eesmärk oli põgeneda Austraalia ametivõimude eest, kuna ta oli tagaotsitav – süüdistatuna narkokaubandusega tegelemises. Ta alustas oma teekonda Paapua Uus-Guineasse Austraalia kirdeosas asuvalt Cape Yorki poolsaarelt. Mees pidi skuutriga läbima ligi 140 kilomeetri pikkuse Torrese väina.

Jacksonil ei jäänud sihtpunktist palju puudu, kui ametivõimud ta teisipäeval kinni võtsid – ta oli jõudnud Saibai saarest idas asuva mõõnarannani, mis asus vaid mõne kilomeetri kaugusel Paapua Uus-Guineast. Enne arreteerimist oli Jackson vabanenud ka oma ainsast relvast – ammust. Ametivõimud toimetasid mehe tagasi Lääne-Austraaliasse. 

Kui mõisteti, et põgenema on pääsenud tagaotsitav kurjategija, hakkasid kolm institutsiooni teda jälitama: Austraalia piirivalve, föderaal- ja Queenslandi politsei. Austraalia piirivalve põhjapiirkonna ülem Jo Crooks teatas, et arreteerimine oli edukas tänu infojagamisele agentuuride vahel. „Kõik, kes arvavad, et saavad märkamatult Austraaliasse siseneda või lahkuda, peaksid uuesti järele mõtlema,“ tõdes Crooks kindlameelselt.