Eesti uudised

President Kaljulaid sõidab töövisiidile Moskvasse (40)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 28. märts 2019 07:16
Kersti KaljulaidFoto: Martin Ahven
President Kersti Kaljulaid on 18. aprillil töövisiidil Moskvas, kus avab renoveeritud ajaloolise Eesti saatkonnahoone.

„Moskvas on meie riigi ajalooline esimene välisesindus ja täna on see Eesti suurim ja üks olulisemaid kahepoolseid saatkondi. See on meie diplomaatia eesliin,“ ütles Vabariigi Presidendi välispoliitika nõunik Lauri Kuusing, kelle sõnul ongi visiidi üks eesmärk tunnustada inimesi, kes igapäevaselt välispoliitika eesliinil Eesti huvide ja meie kodanike õiguste eest seisavad.

Samal teemal

Eesti saatkond Moskvas asub linna ajaloolises keskosas Kremli, Arbati väljaku ja Konservatooriumi vahetus läheduses ning on algusest peale tegutsenud ühes ja samas majas. Eesti Vabariik määras esimese täievolilise saadiku Moskvasse 1921. aasta veebruaris ning meie saatkond oli üks esimesi suursaatkondi enamlikul Venemaal ja selle uues pealinnas. Suursaatkonna renoveerimistööde projekteerimine algas juba 2014. aastal, ehitustöödega alustati 2016. aasta sügisel.

Lauri Kuusingu sõnul on Vene välisministeeriumi presidendi visiidist Moskvasse informeeritud, kuid tänase seisuga kahepoolseid kohtumisi kokku lepitud ei ole.

Viimati külastas Venemaad president Toomas Hendrik Ilves 2011. aastal, kui käis Peterburi Jaani kiriku taaspühitsemisel.

Samal teemal

03.04.2019
Savisaar kiidab heaks Kaljulaidi Moskva-visiidi
03.04.2019
Putin andis nõusoleku Kaljulaidiga kohtumiseks
02.04.2019
MOSKVA-VISIIT: Kaljulaid avaldas soovi kohtuda Putiniga
28.03.2019
FOTO | Kersti Kaljulaid käis naiskooriga laulupeo ettelaulmisel