Eesti uudised

TILGAKE PITSI PÕHJAS: tingimisi karistust kandnud mees jäi kolm päeva enne katseaja lõppu joomisega vahele ja läks aastateks vangi (21)

Juhan Haravee, 27. märts 2019 21:10
KÕIGI HÄDADE ALLIKAS: Kui tingimisi karistust kandev inimene võtab endale lisakohustuse mitte tarvitada alkoholi, siis pole tegu sõnakõlksuga, mille võib kohe unustada. Kriminaalhooldaja teab, millele te olete alla kirjutanud!  Foto on illustratiivne. Foto: PantherMedia/Scanpix
Tingimisi karistusega kaasas käiva katseaja juurde kuuluvad ranged käitumisreeglid, millega enda arvates kergelt pääsenud kurjategija igal juhul arvestama peab. Kui on aga seaduserikkumised seotud alkoholiga, tuleb loobuda selle tarvitamisest vaat et päevapealt – jutud sõltuvushaigusest võivad võime vaid pahandada.   

53aastane Thorvald (nimi muudetud) kannab mullu sügisest saati kahe aasta ja seitsme kuu pikkust karistust uues Tallinna vanglas. Tema enda sõnul olevat uhke asutus siiani 50 protsendi ulatuses täitmata ning see võib tema hinnangul olla ka üheks põhjuseks, miks talle aastate eest mõistetud tingimisi karistus ühel heal päeval reaalselt täitmisele pöörati.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.03.2019
GENIAALNE KURITEGU: Ida-Viru daam viskas noormeest koerakesega
27.03.2019
KAVAL PLAAN? Purjus autojuht lasi alkoholilõhna varjamiseks suhu aerosooldeodoranti