Maailm

Itaalia ja Malta valitsused: piraadid vallutasid neid Vahemerest päästa üritanud aluse (23)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. märts 2019 20:42
Itaalia siseminister Matteo SalviniFoto: Reuters/Scanpix
Itaalia ja Malta võimud teatasid kolmapäeva õhtul, et Vahemerest üles korjatud paadipõgenikud vallutasid kaubalaeva ja nõudsid, et alus pööraks suuna Itaalia poole, vahendavad Reuters, Telegraph ja kohalik meedia.

Malta sõjavägi üritab laeva kapteniga ühendust saada, kuid see ei õnnestu. Väidetavalt vallutasid merest üles korjatud põgenikud kaubalaeva Liibüa vetes. Umbes 108 põgenikku olid eksiarvamusel, et laev suundub Itaalia poole, kuid kui laeva meeskond teatas, et viib nad Liibüasse tagasi, läks pardal mässuks.

Laev on nüüd teel hoopis Malta poole. Praeguse tempoga võib ta Malta rannikule jõuda neljapäeval. Kaubalaev seilab Türgi lipu all ning suurem osa laeva meeskonnast on samuti türgi rahvusest.

Itaalia siseminister Matteo Salvini nimetas paadipõgenikke oma pöördumises piraatideks ning lubas, et Itaaliat võivad nood ainult läbi kiikri näha. Ka Malta võimud teatasid, et ei kavatse laeva oma sadamatesse lubada.

Mõned organisatsioonid aga osutavad, et Liibüas hoitakse põgenikke täiesti ebainimlikes tingimustes ja seega on mõistetav, et mõte tagasiminekust ajas inimesed paanikasse. Põgenikke väärkoheldakse, vägistatakse ja isegi orjastatakse Liibüas.

Samal teemal

17.06.2018
Vahemere pagulasdraama: mis saab edasi?
22.11.2017
ORJUS LIIBÜAS: oksjonitel müüakse inimesi, kel põgenemiseks raha pole

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee