Maailm

Prantsusmaal levinud valejutud lapseröövidest viisid vägivallani (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. märts 2019 21:40
Valge kaubik: universaalne lapseröövide sümbolFoto: PantherMedia/Scanpix
Prantsuse sotsiaalvõrgustikes levinud kuulujutud „valgest kaubikust“, kuhu lapsi sisse tiritakse, tekitasid vägivallalaine kohaliku roma mustlaste kogukonna vastu, vahendab BBC.

Politsei sõnul on kõlakad kord valgest, kord kollasest, kord punasest kaubikust ja sellesse peituvatest lapseröövlitest väljamõeldised. Paraku tekitasid kuulujutud, et röövliteks on romad, rumeenlased või bulgaarlased reaalset kahju, kui 70 inimest Pariisi lähistel romade laagreid ründasid. Politsei vahistas 20 vägivallatsejat.

Samal teemal

Politsei kinnitab, et neile pole saabunud teateid ei lastest ega täiskasvanutest, kelle kadumine säärasel viisil toimus või ükski röövikatse, mis kirjelduselt vastaks sellele, millega sotsiaalvõrgustikes inimestes hirmu külvati.

Netikõlakad aga levivad jätkuvalt, koos videoga, milles väidetavalt röövitakse üks teismeline nooruk või piltidega inimröövidest. Siiski on tegemist aastatetaguste materjaliga ning hoopis teisest piirkonnast. Keegi murelik kodanik levitas lihtsalt teadmatusest vananenud infot ning sedasi läks lumepall veerema.

Lood sellest, et ringi liigub valge kaubik, kuhu lapsed kaovad, on ka veebi üks levinumaid hirmujutte, mis igal aastal ühes või teises maailma piirkonnas jälle liikvele läheb. Valgest kaubikust on rahva alateadvuses saanud inimröövide äratuntav sümbol. Täpselt aasta tagasi osutus väljamõeldiseks ehmatav valge kaubiku lugu Eestis Viimsi kooli lähistel. (Loe siit.)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee