Eesti uudised

Korruptsioonikahtlustus Ida-Virumaal: keskkriminaalpolitsei pidas kinni Narva linnavolikogu liikme (4)

Toimetas Hindrek Pärg, 27. märts 2019 17:09
Narva linnavalitsuse hooneFoto: Erakogu
Eile, 26. märtsil teostati kriminaalmenetluse raames kohtu loal mitmeid uurimistoiminguid seoses Narva linna ametiisikute korruptsioonikahtlusega. Kolmapäeva pärastlõunaks pidas keskkriminaalpolitsei kinni linnavolikogu liikme ja AS Narva Vesi nõukogu esimehe Vladimir Mižui. 

Prokuratuuri pressiteate sõnul on teda alust kahtlustada altkäemaksu võtmises, vastutasuna selle eest, et ametiisikuna tunnistas ta hanke raames tehtud tööd kvaliteetseks ning kinnitas teostatud tööde vastuvõtmise. 

Samal teemal

Viru Ringkonnaprokuratuur taotles täna kohtult Aleksei Voronovi ja veel ühe isiku vahistamist. Aleksei Voronovi on alust kahtlustada riigihangete teostamise nõuete rikkumises menetluses osalejale eelise andmise eesmärgil ning altkäemaksu saamises ja küsimises korduvalt ning suures ulatuses.

Oma ametiseisundit kasutades lõi AS Narva Vesi juhatuse liige A. Voronov oma tuttavatele eelisolukorra teiste hankes osalejatega võrreldes. Ta kohandas hanketingimusi oma soosikutele sobivaks, võimaldas hanke käigus muuta pakkumisi, kindlustades seeläbi tuttavatele hankevõidud. Linnavolikogu liikmena aitas Voronov kaasa Narva Linnavalitsusest ehitusloa saamisele ja hankeprojektide kinnitamisele. Vastutasuna sai ta altkäemaksu ligi 60 000 eurot.

Hetkeseisuga esitatakse kriminaalmenetluse raames kahtlustused kokku kaheksale inimesele, samas ei ole välistatud, et isikute arv võib laieneda.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo. Menetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee