Eesti uudised

Korruptsioonikahtlustus Ida-Virumaal: keskkriminaalpolitsei pidas kinni Narva linnavolikogu liikme (4)

Toimetas Hindrek Pärg, 27. märts 2019, 17:09
Narva linnavalitsuse hooneFoto: Erakogu
Eile, 26. märtsil teostati kriminaalmenetluse raames kohtu loal mitmeid uurimistoiminguid seoses Narva linna ametiisikute korruptsioonikahtlusega. Kolmapäeva pärastlõunaks pidas keskkriminaalpolitsei kinni linnavolikogu liikme ja AS Narva Vesi nõukogu esimehe Vladimir Mižui. 

Prokuratuuri pressiteate sõnul on teda alust kahtlustada altkäemaksu võtmises, vastutasuna selle eest, et ametiisikuna tunnistas ta hanke raames tehtud tööd kvaliteetseks ning kinnitas teostatud tööde vastuvõtmise. 

Oma ametiseisundit kasutades lõi AS Narva Vesi juhatuse liige A. Voronov oma tuttavatele eelisolukorra teiste hankes osalejatega võrreldes. Ta kohandas hanketingimusi oma soosikutele sobivaks, võimaldas hanke käigus muuta pakkumisi, kindlustades seeläbi tuttavatele hankevõidud. Linnavolikogu liikmena aitas Voronov kaasa Narva Linnavalitsusest ehitusloa saamisele ja hankeprojektide kinnitamisele. Vastutasuna sai ta altkäemaksu ligi 60 000 eurot.

Hetkeseisuga esitatakse kriminaalmenetluse raames kahtlustused kokku kaheksale inimesele, samas ei ole välistatud, et isikute arv võib laieneda.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo. Menetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

4 KOMMENTAARI

j
jok 28. märts 2019, 07:01
Vene territoorium aina laieneb. Repinski teeb head tõõd ja kõrgeltmakstud seltskond Toompeal tunneb ennast hästi. Peab päevast päeva "nõu".
i
Iaah 28. märts 2019, 06:32
Siit soovituz-enne peab mõõduma kolm põlvkonda, kui meie vene kaasmaalasi võimu juurde integreerida, v tzivilizatsija mõju on nll tugev , Tartus kah lõimiti Suvorov ja Semilarski linnavalitsusse - tutkit brat, vorujut kal vsegda...
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee