Eesti uudised

Mupo korraldab reidi kontrollimaks haljasaladel valesti parkimist (13)

Toimetas Hindrek Pärg, 27. märts 2019 16:52
Haljasalal valesti parkijaFoto: Munitsipaalpolitsei/Facebook
Munitsipaalpolitsei kirjutas pressiteates, et korraldab neljapäeva õhtul laiendatud jõududega reidi kontrollimaks haljasaladel valesti parkimise olukorda Tallinnas.

„Haljasaladel parkijaid on lubamatult palju ja lubamatult palju on seeläbi tekitatud korvamatut kahju haljastusele," sõnas mupo juhataja Aivar Toompere pressiteates. "Pärast lume sulamist on pinnas pehme ja autod tekitavad sinna oma raskusega rööpaid ja mudamülkaid. Ratastega kantakse aga muda tänavatele, kus see ära kuivab ja tuulega ringi lendab. Inimesed hingavad seda sisse ja kiruvad linnavõimu."

Toompere sõnul kavatsetakse homse reidiga minna kõikidesse linnaosadesse ja just nimelt pärast tööpäeva, mil inimesed on koju jõudnud ning oma sõidukid ära parkinud. „Kontrollkäik kestab kolm tundi ja tulemused leiavad kajastust meie Facebooki lehel, kuhu tänase päeva seisuga oleme juba üles laadinud eilsed valesti pargitud autod.

Nende omanikud on oma karistuse klaasipuhastaja vahel ka kätte saanud. Homme lisame tänase päeva tulemused ja reedel neljapäevaõhtuse reidi omad. Loodame, et see veidigi distsiplineerib praegu hoo sisse saanud haljasalade kahjustajaid," ütles Toompere. 

Samal teemal

12.04.2019
VIDEO JA FOTOD | Noormees aitas kinni võtta poeukse kallal vandaalitseja