Eesti uudised

ÕL VIDEO | Euroopa Parlamenti pürgiv Evelin Ilves: seda on piinlik vaadata, mis praegu Eestis juhtub (89)

Viljar Voog | Video: Tiina Kõrtsini, 27. märts 2019 16:10
ESINUMBER: Rohelised seavad europarlamendi valimistel oma nimekirja tippu endise esileedi Evelin Ilvese.Foto: Tiina Kõrtsini

Evelin Ilves hindab, et tema pääsemiseks europarlamenti peaks tulevatel valimistel Eestimaa roheliste nimekirjale oma hääle andma ca 40 000 inimest. Riigikogu valimistel toetasid rohelisi 10 227 hääletajat. Lootus neljakordsest hüppest näib naiivne, kuid Ilves usub, et praegune riiklik poliitolukord paneb inimesi peavoolupoliitikale alternatiive otsima.

„Usub“ on selle kohta võib-olla liig öelda. Täpsem oleks, et see oli üks kõnepunktidest, mida endine Eesti esileedi tänasel pressikonverentsil ette kandis. Temast tehakse valimistel Roheliste esinumber ja mida muud saakski ta sel hetkel oma šanssidest valituks osutuda öelda, kui: „Loomulikult. (Naerab. – V.V.) Loomulikult usun!“ Olnud pikalt poliitiku abikaasa peab ta aga ilmselt mõistma, et isegi kui Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon sünnib ja rahvas sellest pettunult peavooluparteid hülgab, ei kuku nii ohtralt hääli roheliste kukrusse. Kahe valimisteni jäänud kuuga ju imet ei tee – Ilves mängib pikemat mängu.

Liialt küüniline oleks väita, et naise kodurestoranis „Roog“ toimunud üritusel aeti lihtsalt ilusa jutuga ajakirjanikele kärbseid pähe. Aastaid tervise ja (eriti laste) tervisliku toitumise eest seisnud Ilves mahub oma põhimõtetes kenasti roheliste olemusega kokku. Isegi enne, kui pressikonverentsi ametlik osa peale hakkas, poetas Ilves jutu sisse, kuidas ta kodus radiaatoreid ei küta ja viib kõik kõvaks läinud leivaviilud Hiiumaale lammastele maiustamiseks – igati roheline elustiil.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.04.2019
Evelin Ilves ei välista roheliste juhi kohale kandideerimist
01.04.2019
VIDEO | Edgar Savisaar plaanib europarlamendi saadikuks kandideerida
29.03.2019
ÜLEVAADE: kes pürgivad Brüsseli poliittoolidele
27.03.2019
TV3 VIDEO | Uuring: enamik Eesti inimesi ei ole rahul koalitsiooniläbirääkimistega ja näeksid peaministrina Kaja Kallast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee