Galeriid

MÄRTS PILDIS | Ossinovski saabus Kadriorgu igluga, Nurmiko aiand tõusis fööniksina tuhast, Kallasel tõmmati vaip alt (8)

Toimetas Geidi Raud, 31. märts 2019, 11:00
Tartu endine abilinnapea Artjom Suvorov mõisteti kohtus õigeks.Foto: Aldo Luud
Kevad toob alati kaasa uue energia ja hingamise. Nii tõusis märtsis fööniksina tuhast uusaastaööl maha põlenud Nurmiko aiand ning eestimaalased valisid uue riigikogu koosseisu. Kõik see ja palju muud jäi Õhtulehe fotograafide kaamera ette.

Tartu endine abilinnapea Artjom Suvorov mõisteti õigeks 

Tartu endine abilinnapea Artjom Suvorov mõisteti kohtus õigeks.Foto: Aldo Luud

Tartu maakohus mõistis Tartu endise abilinnapea Artjom Suvorovi korduvas altkäemaksu võtmises ja küsimises õigeks, sest tema süüd ei saanud tõendada. Võitu tähistas Suvorov esmalt kohtukoridoris elukaaslast suudeldes.

GALERII | Viissada lammast jäi tulekahjus koduta

Põlenud lambalautFoto: Aldo Luud

Rohkem kui poolelt tuhandelt lambalt peavarju võtnud tulekahju märkas taluperenaine kella 5.45 ajal, kui ta hakkas ettevalmistusi tegema leivaküpsetamiseks. Olukorra tegi veelgi dramaatilisemaks see, et 1000 ruutmeetri suurune laut on küll kivist, kuid üle hoovi asuv elumaja mitte. Laudaga sama katuse all olid ka mahutid nelja tonni diiselkütusega. Õnneks ei puhunud tuul tulekahju ajal elumaja suunas. 

GALERII | President Kaljulaid külastas fööniksina tuhast tõusnud Nurmiko aiandit

ENNE: Nurmiko aiandi olukord 2. jaanuaril.Foto: Martin Ahven

PÄRAST: Nurmiko aiand 6. märtsil.Foto: Robin Roots

Fööniksina tuhast tõusnud Nurmiko aiand avas 6. märtsil taas uksed. Nurmiko kasvuhooned süttisid uusaastaööl ilutulestikust. 

FOTOD | Laiskus või hoolimatus? Jevgeni Ossinovski sõitis liiklusohtliku autoga

IGLU VÕI AUTO? Ossinovski saabus presidendi jutule lumise sõiduriistaga.Foto: Erki Pärnaku

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski sõitis 6. märtsil presidendi juurde Kadriorgu autoga, mille kapotil ja katusel oli paks lumi. Selline hoolimatus kaasliiklejate suhtes võib aga väga ohtlik olla. "Head liiklejad, me kõik, leiame selle aja ja ajame enne sõidu alustamist autodelt lumemütsid maha," kommenteeris prefekt Kristian Jaani. 

VALIMISBLOGI | Reformierakond võitis valimised ülekaalukalt, Keskerakond jäi teiseks

RÕÕMUS VALIMISÖÖ: Kaja Kallas Reformierakonna valimispeol võidu üle rõõmustamas. Siis ei teadnud ta veel, et Reformierakond koalitsioonist välja puksitakse.Foto: Martin Ahven
HALL ARGIPÄEV: Reformierakonna juhatuse koosolek pärast valimisvõitu.Foto: Tiina Kõrtsini

ÕL VIDEO JA INTERVJUU | 5MIINUST: kui 11aastased saadavad sõnumeid „sure ära, neeger“, tekib küsimus, mis siin riigis toimub? 

Foto: Robin Roots
Räpipunt 5MIINUSTFoto: Robin Roots

Kutsusime räpigurud Õhtulehe stuudiosse, kus mehed rääkisid ära, mis südamel. Miks lonkab Eesti poliitika kolme jalga ja kuidas võiksid asjad Eesti riigis olla. Üks on selge, kui kultuuriministriks peaks saama Ruuben Kaalep, muutuvad 5MIINUSE riimid kindlasti poliitilisemaks.

Rea Lest: „Ratas on niimoodi veerenud, et olin hakanud igatsema hetke, kui jõuan korra sisse-välja hingata ja vaadata, mis mu ümber toimub.“ 

Näitleja Rea LestFoto: Stanislav Moshkov

Kui näitleja Rea Lest vaatas esimest korda filmi „November“, tõmbusid tema käed ja selg higiseks. Igaks petteks oli ta kotti pistnud vahetussärgigi, et endale pärast kinosaali kannatuste rada värskem ja kuivem välimus anda. Nüüd, kaks aastat hiljem, kui Rea vaatas läbi oma viimase filmi „Skandinaavia vaikus“, ei paistnud ta sugugi närveldavat. Või siiski? „Närisin küüsi ja korisesin omaette, mis seal ikka!“ tunnistab Rea.

GALERII | Ümber maailma purjetanud Uku Randmaa: ma ei taha rohkem oma eluga riskida

TERETULEMAST KOJU: Ümber maailma purjetajanud Uku Randmaa jõudis tagasi kodusadamasse.Foto: Martin Ahven

„Lõpu poole oli hetki, mis tundusid igavikuna. Aga siin ja praegu tunnen, et vähemalt vaimselt sõitsin vaid ühe nädalaga ümber maailma.“ Need sõnad kuuluvad 55aastasele Uku Randmaale, kes purjetas ilma ühegi peatuseta ihuüksi 252 päevaga ümber planeedi.

FOTOUUDIS | Lastega Toompeale protestima tulnud Tuuli Roosma: tahan neile uhket tulevikku, mida nad ka kasutada saaks

Õpilaste kliimastreigil osalesid ka Tuuli Roosma kaksikutest pojad. Foto: Erki Pärnaku

Sajad koolinoored ja kliimaaktivistid kogunesid 15. märtsil Toompeale streikima. Plakatiga tuli kohale ka teleprodutsent Tuuli Roosma koos perega. 

ÕL VIDEO JA FOTOD | Kadriorust saadeti teele Georg Otsale pühendatud tramm

LAPSUKE PROOVIS AMETIT: Liinile tuli Georg Otsa nimeline tramm. Foto: Erki Parnaku

21.03 saadeti Kadriorust teele järjekordne nimeline tramm, seda puhku Georg Otsa auks. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee