Eesti uudised

„Ta hakkas ennast lõikuma, kuna kiusamine koolis läks liiga hulluks.“ Vägivalla all kannatavad õpilased ja ka õpetajad (36)

Liina Hallik, 26. märts 2019 21:00
Kiusamine on sageli suunatud terve lastekamba poolt ühe õpilase vastu (Fotolavastus).Foto: Vida Press

„Meie koolis tehti ühest tüdrukust video, kui ta oli vetsus, ja siis hakkas see ringlema. Kõige hullem oli see, et filmis tema parim sõbranna. Ülinaljakas nende arust,“ räägib üks õpilastest hiljuti valminud koolikiusamise uuringus. Sealt selgub, et koolikiusamist on kogenud üle viiendiku õpilastest. Lapsed ise ei taju sageli, kust läheb kiusamise ja naljategemise piir, kuid pideval kiusamisel on rängad tagajärjed.

Kiusamise tõttu on tervise või käitumisega seotud probleeme – kooli vältimist, mõnda tervisehäiret (kõhuvalu, peavalu), unehäireid või psühholoogilisi probleeme (ärevus, kurvameelsus) – kogenud ligi viiendik Eesti kooliõpilastest. Õpetajapoolse kiusamise tõttu kannatab tervisehäirete all seitse protsenti lastest. 

Hiljuti valminud Raplamaa koolikiusamise uuring kaardistas kiusamise ulatuse Raplamaa 5.–9. klasside õpilaste hulgas. Selles võrreldi maakonda ka 2015. aastal korraldatud üle-eestilise uuringu tulemustega ja püüti välja selgitada, mida saaks ette võtta koolikiusamise vähendamiseks ja ennetamiseks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.09.2019
Mart Helme koolikiusamisest: see ei kao kunagi, aga ühiskonna suhtumine on muutunud
17.05.2019
UURIMUS: koolikiusamine laastab ka kiusajaid
06.02.2019
Koolitüdruku surm Berliinis algatas arutelu koolikiusamise teemal
02.12.2018
Rolf Roosalu: kartsin, et ühe õpetaja pärast ma ei lõpetagi gümnaasiumi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee