Eesti uudised

Kas vangla muutis arvutikelmi vägivaldseks? (3)

Juhan Haravee, 26. märts 2019 21:35
VIRTUAALNE: Netis lihtsameelseid lüpstes tuleb olla viks ja viisakas. Elukaaslasega võib robustsemalt asju ajada ja karistuski on enam-vähem sama – aasta vangistust tingimisi.Foto: Vida Press

Aastaid interneti ostukeskkondades lihtsameelseid petnud kelm lõpetas oma äriga vanglas, sest jäi hätta ühiskondlikult kasuliku töö ajakava järgimisega. Hiljem vabadusse pääsenud mees pole aga enam sugugi endine – libekeelsest sulist on saanud vägivaldne jõhkard!     

Vaevalt oleks keegi osanud ennustada, et aastaid arvutipettustega tegelnud Matvei (26) võtab ühel heal päeval kätte ja muudab otsustavalt oma kriminaalset orientatsiooni. Juba teismeeas kelmina raha teenima hakanud, Haapsalust pärit Matvei suutis ohvritele usaldusväärse mulje jätta, seda enam, et näost näkku ta nendega ei kohtunud. Tema kauplemiskeskkond ehk õigemini keskkond, kus oma kundedel nahk üle kõrvade tõmmata, laius internetis. Ole aga mees, näita end ausa ja viisaka ärimehena ning lihtsameelseid langeb nagu loogu.

Aastavahetusel 2011/2012 kuulutas Matvei ühes ostu-müügivõimalust pakkuvas internetiportaalis, et vahetab oma mobiiltelefoni Nokia N8 mõne samaväärse vastu, milleks võiks tema hinnangul olla näiteks iPhone 3GS. Üks Matvei pakkumisest huvitatud inimene võttiski noormehega ühendust ning tegi oma pakkumise. Lepiti kokku, et telefonid pannakse 3. veebruaril 2012 ühel ajal posti ja asi on tehtud. Päev hiljem sai Matvei oma telefoni Märjamaa Säästumarketi pakiautomaadist kätte. Läänemaal asuva Uuemõisa aleviku pakiautomaati sel päeval aga mingit mobiiltelefoni Nokia N8 ei saabunud – Matveil polnud vähimatki soovi oma kohustusi täita.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.06.2019
Jalavõruga vabastatud mees ägab murekoorma all: ei lasta särki ostma, juuksurisse ega ema hauale
31.03.2019
Valenime all Eesti Posti tööle läinud kelm näppas tuhandete inimeste andmed
27.02.2019
Internetti pole vaja karta, kuid sealseid ohte tuleb vältida
02.10.2018
Euroliidu andmekaitsemäärus ähvardab häkitud Facebooki röögatu trahviga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee