Foto: Teet Malsroos
Siim Randla 27. märts 2019 07:09
Harju maakohus arutab fotograaf Jill Greenbergi ja Kesknädalat välja andva MTÜ Vaba Ajakirjanduse vaidlust, kus fotograaf nõuab Keskerakonnalt ja Kesknädalalt nutva lapse kunstilise foto loata kasutamise eest 57 500 eurot.

Pilti kasutati 2011. aastal Ärma talu vastases reklaamikampaanias. Varasemalt on Harju maakohus rahuldanud Greenbergi hagi osaliselt ja mõistnud Keskerakonnalt välja 2800 eurot ja Kesknädalat välja andvalt MTÜ-lt Vaba Ajakirjandus 9800 eurot.

Keskerakond vaidlustas otsuse Tallinna ringkonnakohtus, kus leiti, et maakohtu otsus on autoriõiguste suhtes seaduslik ja põhjendatud ning selle muutmiseks pole põhjust, kuid menetluskulud tuleb jaotada vastavalt hagi rahuldamise ulatusele. Seepeale esitasid kostjad hagi riigikohtule. Viimane saatis asja tagasi Harju maakohtule, kus seda nüüd arutatakse. Paraku pole osapooled saavutanud kompromissi.

Keskerakonna pressiesindaja Andre Hanimägi on varasemalt öelnud, et riigikohus tühistas varasemad otsused ja saatis asja esimese  astme kohtusse. Rohkemat pole selles küsimuses lisada, ob ta sõnanud.