Eesti uudised

Teatri juht: hagi oli üllatus, meil pole varem kokkupuuteid olnud

Rüütlite maja arendaja käib kohut Rakvere teatriga (9)

Kristiina Tilk, 26. märts 2019 20:35
Arnold Rüütli maja ehitus Maarjamäel Künnapuu tänavalFoto: Robin Roots

Rakvere teater imestab, miks keegi ettevõtja Roland Lääne neilt kohtus 226 217eurost võlga tagasi nõuab. Teatril pole Läänega kunagi vähimatki kokkupuudet olnud. Asjaolude kontrollimisel selgub, et Lääne omandas teatri vastu võlanõude. Seda Tartu Hoiu-laenuühistult, mille juht on nõude loovutamise põhjustest rääkides ebatavaliselt tõrges. Asjaosaliste omavahelistest seostest ilmnevad aga huvitavad nüansid – nii võlanõude kui ka president Rüütli toppama jäänud majaehitusega seotud isikud on vaadetelt marurahvuslased. EKRE, mille auesimees Arnold Rüütel on, võib nende kõrval tunduda tavalise liberastina.

„Täna on hääletoon, homme reedad kodumaa! /.../ Ma ei näe, et ma peaks teile vastama. Kes te üldse olete selline?“ teatab Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees, ühistu finantside eest vastutav Andro Roos telefonis, kui Õhtuleht uurib, kuidas sai ühistu valduses olev Rakvere teatri vastane võlanõue väikeettevõtja Roland Lääne kätte.

Roos ei soovi enda ja Lääne kohta midagi öelda. Lihtne infopäring näitab, et Roosi juhitud laenuühistu ja Eesti Korteriühistute Hoiu-laenuühistu, mille juhatusse Lääne kuulub, tegutsevad Tallinnas ühel aadressil. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.06.2019
Pjotr Tšaikovski kirglikud armastuskirjad lõppesid ikka lausega: "Palun saatke raha."
02.05.2019
President Rüütlile kodu ehitada lubanud arendajafirma vahetas nime ja juhti
27.03.2019
TV3 VIDEO | Uuring: enamik Eesti inimesi ei ole rahul koalitsiooniläbirääkimistega ja näeksid peaministrina Kaja Kallast
24.03.2019
Rüütlite unistuste maja ehitus seisab: kas presidendipaar sattus pettuse ohvriks?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee