Lugejakiri

Kiri | Oravad ja sotsid ei austa eesti rahvast (29)

Jüri Varik, mees metsast, 26. märts 2019 18:14
Foto: Erki Pärnaku
Olen doktorikraadiga võrdsustatud volitatud mehaanikainsener. Minu jaoks oli kõige asjalikum erakond Koonderakond ja selle peaministrid Tiit Vähi ja Mart Siimann. Koonderakonna lagunemisel soovitasid Tiit ja Mart mul liituda EMEga. See tegutses samuti tasakaalustatud Eestimaa arendamise heaks. Kahjuks ei meeldinud ka EME samale seltskonnale, kellele ei meeldinud Koonderakond. Omavalitsusse tööle asumise tõttu olin sunnitud astuma Reformierakonda. Seal oldud aastate jooksul nägin selle erakonna tõelist palet ja kui volikogus jäi Reformierakond tagasihoidlikuks, siis lahkusin erakonnast.  

Ripakile mind ei jäetud, ja kuigi Savisaar soovis juba aastaid mind Keskerakonda, siis jäi mul sinna astumata, kuna sinna oli ennast nihverdanud üks omakandi mees, keda ma ei saanud aumeheks pidada. Mind kaasati SDEsse. Aastate eest oli selle erakonna poliitika mulle vastuvõetav, kuigi paljud teemad mulle ei sobinud. Pärast Koonderakonnast ja EMEst lahkumist ma ei ole soovinud ka kandideerida riigikogusse, sest ma ei suuda olla kuulekas kummitempel ja vaadata pealt, kuidas poliitikud valetavad ja loobivad enne valimisi üksteist pehmelt öeldes poriga, nüüd aga juba päris sõnnikuga.

Olen seda meelt, et EKRE kaasamine valitsusse võib tuua riigi poliitilises ja majanduselus mõningase muutuse. Praegused konsultatsioonid Keskerakonna, EKRE ja Isamaa vahel on nii mulle kui ka paljudele mitte ainult maainimestele, vaid ka linnainimestele meelepärased. Ise olen öelnud, et tulgu või viletsam valitsus, aga peaasi et midagi hakkaks Eesti riigis muutuma. Tõsi, mõned EKRE ütlemised pole ka mulle meelepärased, aga austan neid sellepärast, et nad julgevad oma seisukohti avaldada, neid kaitsta ja need seisukohad ei kahjusta Eesti rahvast.

Kogu valimistele eelnev ja järgnev periood on näidanud, et reformierakondlased ja sotsid ei austa Eesti rahva ühte jalga astumise soovi, vaid annavad endast parima tasapisi kujunema hakkava ühtsustunde lõhkumisel.

Paari nädala jooksul olen kuulnud ainult hirmutamist ja ähvardusi, aga ka väga laimavaid ja solvavaid ütlemisi ning kommentaare Jüri Ratase ja EKRE aadressil. Häbi tundmata on mindud isegi niikaugele, et levitatakse lausa valet võimaliku koalitsiooni loojate kohta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee