Poliitika

MÕISTATUSLIKU KÄITUMISE TAGAMAAD: miks EKRE avalikkust õrritab (104)

Marvel Riik, 26. märts 2019 17:32
EKRE esimees Mart Helme jagamas naerusuil selgitusi võimukõnelustest.Foto: Robin Roots

EKRE juhtfiguurid räägivad kui ühest suust, et võimukõneluste konsultatsioonides ollakse vaoshoitud ja konstruktiivsed: soov olla valitsuses on olemas ja ehe. Kuid ekrelaste viimaste päevade sõnumid, mis avalikkust õrritavad, tekitavad küsimärke võimaliku võimuliidu partnerites.

„Võib-olla nad ei tahagi valitsusse. Nad ei suuda võtta vastutust,“ kõlab aina valjemalt keskerakondlaste suust. Seda võib rakendada nii palju kajastust saanud aborditeema kui ka rahutustele üleskutsumise kohta. „Nad ei suuda aru saada, et ühiskond on tervik. Erinevate gruppidega tuleb dialoogi pidada, tuleb sildu ehitada,“ leiavad paar keskerakondlast, kes kuuluvad partei ladvikusse.

Kahe nädala taguseid argumente, et EKRE esindab ligi 100 000 valijat ja neile tuleb anda võimalus valitsuses osaleda, enam võimalikelt koalitsioonipartneritelt ei kuule. Olukord on mitmetahuliselt tõsisemaks muutunud. Kuna ükski võimaliku võimuliidu partner ei taha prügikasti visata kulutatud aega ja tehtud tööd, tekib küsimus, millega EKRE siis täpselt tegeleb?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.03.2019
Raimond Kaljulaid: mu poliitiline tulevik on lahtine
26.03.2019
KUIDAS KORRALDADA MORSIPIDU? Retsept, ajalugu ja nipid!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee