Astronaudid Christina Koch (vasakul), Anne McClain ja Nick Hague. Paraku ei leidunud McClainile õiges suuruses kaitseriietust ja märgilise tähtsusega naiste kosmosekõnd jääb äraFoto: NASA
Toimetas Greete Kõrvits 26. märts 2019 18:41
NASA plaanitud kosmosekõnd, millest pidid osa võtma ainult naisastronaudid, jäi ära. Ühele daamile ei leidunud õiges suuruses kosmoseülikonda.

USA kosmoseagentuuri sõnul oli neil olemas skafander vaid ühele naisastronaudile. Reedel vaid kahele naisele toimuma pidanud kosmosekõnnist ja Rahvusvahelise Kosmosejaama akude paigaldamisest võtavad nüüd osa üks mees ja üks naine.

Astronaut Anne McClain avastas natuke liiga hilja, et talle on mugavam skafander suuruses M. Treeninud on ta nii suuruses M kui L ja seni on ta eelistanud viimast. NASA sõnul on lihtsam vahetada McClain välja meeskolleegi vastu kui hakata skafandrit ümber ehitama.

Sotsiaalmeedias valmistas naiste kosmosekõnni ärajäämine suure pettumuse, paljude meelest on ammu aeg, et tähtsa teadusliku sammu võtaks ette just ainult naistest koosnev paar või rühm.