Maailm

Naisastronautide kosmosekõnd jäi ära, kuna NASAl polnud õiges suuruses skafandreid (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 26. märts 2019 18:41
Astronaudid Christina Koch (vasakul), Anne McClain ja Nick Hague. Paraku ei leidunud McClainile õiges suuruses kaitseriietust ja märgilise tähtsusega naiste kosmosekõnd jääb äraFoto: NASA
NASA plaanitud kosmosekõnd, millest pidid osa võtma ainult naisastronaudid, jäi ära. Ühele daamile ei leidunud õiges suuruses kosmoseülikonda.

USA kosmoseagentuuri sõnul oli neil olemas skafander vaid ühele naisastronaudile. Reedel vaid kahele naisele toimuma pidanud kosmosekõnnist ja Rahvusvahelise Kosmosejaama akude paigaldamisest võtavad nüüd osa üks mees ja üks naine.

Astronaut Anne McClain avastas natuke liiga hilja, et talle on mugavam skafander suuruses M. Treeninud on ta nii suuruses M kui L ja seni on ta eelistanud viimast. NASA sõnul on lihtsam vahetada McClain välja meeskolleegi vastu kui hakata skafandrit ümber ehitama.

Sotsiaalmeedias valmistas naiste kosmosekõnni ärajäämine suure pettumuse, paljude meelest on ammu aeg, et tähtsa teadusliku sammu võtaks ette just ainult naistest koosnev paar või rühm.

Samal teemal

23.03.2019
LAHING KUU PÄRAST: tempot dirigeerib Hiina
03.03.2019
Space X-i „lohe“ põkkus edukalt kosmosejaamaga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee