Krimi

Neli keskealist meest tungis Tartus kallale mustanahalisele noorukile 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 26. märts 2019, 14:22
Ülikooli tänav TartusFoto: Aldo Luud
25. märtsi keskpäeva paiku sai politsei teate pealtnägijalt, et Tartus Ülikooli tänaval olevat neli keskealist eesti keeles kõnelenud meest sobimatult kõnetanud ning püüdnud möödaminnes tõugata mustanahalist noormeest.

Politsei saatis kohale patrulli ja kontrollis valvekaamerate lindistusi, kuhu kahetsusväärselt midagi peale ei jäänud. Juhtunu osapooled olid juba oma teed edasi läinud ning sündmuskohal neid tuvastada paraku enam ei õnnestunud. Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustas politsei menetlust avaliku korra rikkumist käsitleva paragrahvi alusel. 

Tartu politseijaoskonna juht Veiko Järva ütles, et politsei fikseeris pealtnägija ütlused ning võttis ühendust ülikooliga selgitamaks, kas tegu võib olla nende tudengiga. Samas tegeleb politsei aktiivselt videosalvestuste täiendava analüüsiga ning otsib veel tunnistajaid, et teha kindlaks juhtunu osapooled ja muud asjaolud,“ sõnas politseijuht.

„Juhtumitest, kus keegi inimest verbaalselt või füüsiliselt ründab, tuleb igal juhul politseile viivitamata teada anda,“ soovitas Järva. „Politsei lähtub iga juhtumi konkreetsetest asjaoludest hindamaks, kas on põhjust alustada menetlust näiteks kehalise väärkohtlemise või ähvardamise kohta. Samuti ei ole lubatud teise inimese solvamine või häiriv kõnetamine, mille puhul võib politsei alustada menetlust avaliku korra rikkumise kohta,“ ütles ta.

Politseil ei ole põhjust kahelda inimese ütlustes, kes eile keskpäeval häirekeskusesse helistas ning vahejuhtumist politseile kohe teada andis – tema ütlused olid selles menetluses kusjuures esimeseks „tõendiks“.

Videosalvestuse kõrval on hulk teisi tõendeid, mida politsei uurib ja kogub, sealhulgas asjaosaliste endi ja tunnistajate ütlused, mille saamise nimel politsei ka praegu töötab.

Kui keegi nägi seda vahejuhtumit pealt või omab abistavat teavet, mis aitaks selle juhtumi osapooli tuvastada, palub politsei sellest teada anda telefonil 730 8688 või e-kirjaga mati.valtna@politsei.ee 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee