Eesti uudised

FOTOD | Leinapäev Tartus: Küünaldest moodustub Raeplatsile purskkaevu ümber rist 

Asso Ladva, 25. märts 2019 19:30
KÜÜNALDE MERI: Ümber Tartu Raeplatsi purskkaevu moodustub põlevatest küünaldest rist.Foto: Aldo Luud
„See on nüüd küll nii apoliitiline üritus kui vähegi olla saab. Kui poleks põhjust, oleks palju lõbusam,“ ütleb Eesti Üliõpilaste Seltsi liige Üllar Juhanson, kes juhendab Tartu Raekoja platsi purskkaevu ümber küünalde asetamist.

Aegamisi sulgub juurdepääs purskkaevule, selle ümbruskond kattub tuhandete küünaldega. Valdava osa küünaldest on korraldajate poolt kohale toodud, neid saab iga soovija küsida ja oma käega süüdata. Aga tuleb ka inimesi, kel endal küünal kaasas ja asetavad selle juba leegitsevate sekka.

„Küünalde süütamisega alustas Tallinnas üks väike MTÜ Tulipisar, selle liikmete seas ka mõned EÜSi liikmed, nii ma sellega seotud olen,“ räägib Juhanson. „Peamised eestvedajad Tallinnas olid õpilasesinduste liit ja üliõpilaskondade liit, nii ongi kandvateks jõududeks sellel üritusel kujunenud ühingud ja seltsid.“

Küünaldega askeldavate värviteklite kandjate hulgas oli esindatud suurem osa Tartu üliõpilasorganisatsioonidest.

„Eks meil võib ju omavahel hõõrumisi olla, aga kui on midagi asjalikku vaja ära teha, siis paneme seljad kokku,“ hindab Juhanson pilguga Raeplatsil askeldavaid noori.

Samal teemal

25.03.2020
VANA KULD | Lapsena küüditatud Lagle Parek: „Mul on tänini silme ees pilt, kuidas õde ronis viimasena autole, ühe kaenla all padi ja teises petrooleumlamp.“
31.03.2019
Pariisis elav näitleja Ene Rämmeld: mind saadab siiani küüditamise seletamatu hirm
25.03.2019
GALERII | Viljandis süüdati märtsiküüditatute mälestuseks 2479 küünalt
25.03.2019
FOTOD | Eesti kommunismiohvrite memoriaali juures mälestati küüditatuid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee