Repliik

Heli Künnapas | Kes on jäänud Vabaerakonda? (3)

Heli Künnapas, Vabaerakonna juhatuse liige, 25. märts 2019, 18:29
Foto: Tiit Tamme
Vabaerakonna valimistulemus on kõigile teada. Arve pikemalt lahti kirjutama ei pea. Reitingute arvud näitasid seda juba ka varem. Tükk aega varem. Mõtlevad ja erakonna tuleviku pärast mures olevad liikmed nägid, et Vabaerakond pole suutnud pakkuda uut ja värsket poliitikat, mida algul lubasime. Eelmisel kevadel taas esimeheks saanud Andres Herkel ei reageerinud korduvatele sellekohastele märkustele. Nii ei jäänudki muud üle, kui sügisel esimeest vahetada.

Uue esimehe Kaul Nurme juhtimisel hakkasime aktiivselt programmi ning valimisnimekirju koostama ehk tegema kodutööd, mis teistel oli ammu tehtud. Kõige kiuste ning ajanappusest hoolimata saime sellega suurepäraselt hakkama. Meie programm sai kiita mitmelt eksperdilt. Kahjuks ei jõudnud me selle lühikese ajaga, mis valimisteni oli jäänud, oma ideedega inimesteni. Iga päev koalitsioonikõneluste tulemusi jälgides on selge, et just Vabaerakonna-sugune tasakaalustav kaalukeel on praegu sealt puudu.

Siis aga ilmus ootamatult lugu Külliki Kübarsepast, kuidas ta endal Vabaerakonnas pikka iga ei näe, sest siin pole enam ideaalidest lähtuvaid inimesi. Elus loevad kõige rohkem inimesed, kes jäävad sinu kõrvale ka rasketel aegadel. Kõik, kes hoolimata halvast reitingust ning pidevast ebaedu ennustamisest ikkagi Vabaerakonna ridades kandideerisid. Nad toetasid Vabaerakonna jätkamist. Kübarsepast on meelevaldne süüdistada oma vaba aega, isiklikku raha ja energiat panustanud inimesi rahaahnuses. Pigem võib meid süüdistada ideaalidesse uskumises. Uskudes Vabaerakonna ideedesse, ei visanud me püssi põõsasse, kuigi tarkpäid ja parastajaid oli hulganisti, reitingud tegid oma tööd järjekindlalt, andes valijale signaali – meid pole mõtet valida.

Kõige iroonilisem on, et Kübarsepp ise ei kandideerinudki. Kuna Vabaerakonnas seistakse selle eest, et ka naised saaksid ühiskonnaelus võrdselt osaleda, siis lapsevanemate osalemine on eriti oluline, et aidata Eesti lastesõbralikumaks muuta.

Vabaerakond koosneb üha enam ja enam vaid idealistidest. Nendest, kelle jaoks just Vabaerakond on see kooslus, mille kaudu ühiskonnas muudatusi ellu viia. Kes osaleda ei soovi, saab alati lahkuda, kuid selleks ei pea kõiki teisi halvustama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee