Birgitte BonnensenFoto: TT/ Scanpix
Ärileht 25. märts 2019 10:42
Reedel tegi Swedbank teatavaks 50 kliendi rahapesu uurimise kauaoodatud tulemused, kuid selle sisu on nii suures mahus salastatud, et tekib küsimus, miks panks selle üldse avalikustas.

Rahapesuskandaali avalikkuse ette tulemisel korraldas Danske Bank ajakirjanikele pressikonverentsi, kus tutvustati raporti 87-leheküljelist kokkuvõtet ja pärast mida oli ajakirjanikel võimalik intervjuusid teha. Swedbank on seevastu vainud taktika, kus on 24 raportit tutvustaval slaidil üldised taustaseletused, kuid suur osa raportist on mustaga kaetud alad ja erinevalt Danse Bankist, kus oli võimalik raporti koostajaga intervjuu teha, on Swedbanki rahapesu raporti koostaja nimi musta kastiga kaetud ja salastatud.

Danske Banki ja Swedbanki Balti klientide võimaliku rahapesu kohta on Swedbank teinud ka sisejuurdluse, mille materjalid ja lõppraport on samuti salajased.

Swedbanki rahapesuskandaali raportit ei ole näinud ka näiteks Swedbank Eesti juht Robert Kitt, mida Swedbanki juht Birgitte Bonnensen põhjendas väitega, et Kitt ei peagi kõike teadma ja temaga jagatakse vaid seda infot, mdia tal on vaja teada.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.