Maailm

Swedbanki juht Birgitte Bonnensen: Eesti haru juht Robert Kitt ei peagi rahapesuraportist kõike teadma (8)

Ärileht, 25. märts 2019 10:42
Birgitte BonnensenFoto: TT/ Scanpix
Reedel tegi Swedbank teatavaks 50 kliendi rahapesu uurimise kauaoodatud tulemused, kuid selle sisu on nii suures mahus salastatud, et tekib küsimus, miks panks selle üldse avalikustas.

Rahapesuskandaali avalikkuse ette tulemisel korraldas Danske Bank ajakirjanikele pressikonverentsi, kus tutvustati raporti 87-leheküljelist kokkuvõtet ja pärast mida oli ajakirjanikel võimalik intervjuusid teha. Swedbank on seevastu vainud taktika, kus on 24 raportit tutvustaval slaidil üldised taustaseletused, kuid suur osa raportist on mustaga kaetud alad ja erinevalt Danse Bankist, kus oli võimalik raporti koostajaga intervjuu teha, on Swedbanki rahapesu raporti koostaja nimi musta kastiga kaetud ja salastatud.

Danske Banki ja Swedbanki Balti klientide võimaliku rahapesu kohta on Swedbank teinud ka sisejuurdluse, mille materjalid ja lõppraport on samuti salajased.

Swedbanki rahapesuskandaali raportit ei ole näinud ka näiteks Swedbank Eesti juht Robert Kitt, mida Swedbanki juht Birgitte Bonnensen põhjendas väitega, et Kitt ei peagi kõike teadma ja temaga jagatakse vaid seda infot, mdia tal on vaja teada.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Samal teemal

22.03.2019
Esialgne raport: Swedbanki kahtlased kontod on suletud
15.03.2019
Robert Kitt: Swedbank ei pesnud raha
20.02.2019
Swedbanki juht: see on olnud dramaatiline päev
20.02.2019
Rootsi meedia: Swedbank on seotud ulatusliku rahapesuga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee