Eesti uudised

Firma sai õiguse kaitsealuse taime kahjustamise vaidluses (10)

Siim Randla, 24. märts 2019, 20:06
Ahtalehise ängelhein Vikipeedia
Kaitsealuse taimeliigi ängelheina kasvukohas väidetavalt pinnast ladustanud ja keskkonnainspektsioonilt (KKI) trahvi saanud firma pöördus kohtusse, kes lõpetas väärteomenetluse.

Mullu novembris tegi keskkonnainspektsioon osaühingule 1200eurose trahvi, sest sama aasta juunis-juulis ladustati talle Tartus kuuluvatel kinnistutel kolmanda kaitsekategooria taimeliigi – ahtalehise ängelheina kasvukohas – pinnast. 

Osaühing kaebas KKI otsuse kohtusse ja palus trahvi tühistada, sest ta ei ole sellist tegu toime pannud. Samuti ei ole kaitsealuse taime kui liigi hävimine antud elupaigas tõendatud, leidis kaebaja. 

Tänavu jaanuari lõpus esitas KKI kohtule seisukoha, milles nõustub, et väärteo lühikirjelduses on puudusi, mida ei ole võimalik kohtumenetluse käigus kõrvaldada. Kohus rahuldas osaühingu kaebuse ja tühistas KKI otsuse ning lõpetas menetluse seoses KKI väärteoetteheitest loobumisega.

10 KOMMENTAARI

m
Maali maalt. 25. märts 2019, 13:54
Kas rohelised jälle magavad.Kui lumi on sulanud, siis juba mürgipritsid sõidavad ringi. Maal kaevuveed juua ei kõlba enam,kellel veel kõhuhädad ka küljes. Veel mõni aasta ja siis on lõpp ka käes.Pole sveitsi tarvis sõita ja raha küsida.Suitsiid oma kaevust võtta.
n
naanu 25. märts 2019, 10:55
keskkonnakaitses kadus ära see raamat kus sees selle ingelheina pilt, no kuidas sa sindrinahk oskad veel trahvi kirjutada, kui ei tea millise taime eest - tüüpiline eesti asutus see keskkonnakaitse, hea ju istuda soojas ruumis ja kohvi lärpida...
Loe kõiki (10)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee