Eesti uudised

Reformierakond ja sotsid lepivad kaotusega: uksed valitsusse jäävad suletuks (214)

Marvel Riik, 24. märts 2019, 17:14
KUS ON PLAAN? Sotsid ootavad, et Reformierakond püüaks kõnetada KEI saadikuid, kellele pole võimalik võimuliit meeltmööda. Foto: Tiina Kõrtsini

Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid on viimased kaks nädalat helistanud Isamaa ja Keskerakonna saadikutele, uurimaks, kuivõrd valmis on nad vastu olema võimuliidule EKREga. Poliitikute sõnul taandub kõik koalitsioonileppele, kuid oravate kesine initsiatiiv viitab sellele, et kaotusega on lepitud.

Kohe, kui Keskerakond, EKRE ja Isamaa (KEI) teatasid, et peavad kõnelusi järgmise võimuliidu jaoks, tulid sotsiaaldemokraadid kohe välja sõnumiga, et tuleb tegutseda selle ärahoidmiseks. Võimalikus võimuliidus olevat vähemalt seitse värsket saadikut, kes ei toeta selle sündi. „Nende koondamiseks on vaja tööle asuda. Kaja [Kallas], hakkame tööle, meie valijad ootavad meilt tegusid,“ teatasid sotsid 13. märtsi pressiteates.

Poolteist nädalat hiljem nenditakse nii oravate kui ka sotside poolelt, et üleskutse ei kanna vilja. KEI-l on põhimõtteliselt hääled koos, et Kallas ei saaks riigikogus volitusi valitsuse moodustamiseks. Selleks on Toompeal vaja häälteenamust. Teatavasti on oravatel ja sotsidel kahe peale 44 häält, KEI-l aga 57. Kuna KEI inimestel oleks lihtsam jätta hääletamata, kui et Kallase poolt (või Ratase vastu) hääletada, tuleb võimalikel opositsioonijõududel leida tegelikult üle kümne hääle.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. märts 2019, 12:54
Kaja Kallas: meil on alternatiivne plaan, kuidas väärata KEI võimuliitu
25. märts 2019, 16:29
Ratase sõnul arutasid koalitsiooni moodustajad eelarveteemasid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee