Elu

Evelin Ilves meenutab Kasahstani presidendi Nazarbajevi visiiti: Nursu oli rabatud! Isegi ta silmad olid veekalkvel (10)

Ohtuleht.ee, 24. märts 2019, 14:19
Evelin Ilves, Nursultan Nazarbajev, Toomas Hendrik Ilves ARNO SAAR
Kasahstani president Nursultan Nazarbajev teatas sellel nädalal oma ametist lahkumisest. Endine esileedi Evelin Ilves meenutas ühiseid hetki 2011. aasta kevadest, kui Nazarbajev Eestit külastas. 

"Kõigepealt - ta ei vastanud üldse Kesk-Aasia riigipeade stereotüübile," kirjutab Evelin. "Esimene mulje temast oli kui väga soojast ja päikselisest inimesest. Juba kohtumine Kadriorus avas tema laia silmaringiga haritud inimese ja väga avatud visionäärliku hoiakuga isiksuse. Ma ei oodanud seda ja see oli erakordselt meeldiv üllatus," kirjutab Evelin.

"Riiklikul õhtusöögil Eesti Panga kõledavõitu hoones oli aga ka meil talle üllatus varuks: Anne Veski. Teadsime, et Anne on Kasahhi riigipea lemmiklaulja ning kui õhtusöögiluast tõusti, üksteist tänati ja lahkuma asuti, astus trepihalli valgunud külaliste ette ootamatult süttinud prožektorite säras meie diiva ise. Nursu - nagu me teda hellitavalt visiiti ette valmistades omavahel kutsuma olime hakanud - oli rabatud. Märkasin, et isegi ta silmad tundusid olevat veekalkvel. Ja siis rabas Anne mind hoopis mind jalust - ta alustas oma minikontserti Roosiaia kuningannaga pühendades selle mulle! Jah, tõsi, mul oli täpselt tol päeval sünnipäev. Juba esimeste taktidega ärkas kusagilt too väike tüdruk minus, kes oli sadu kordi seda kaunist laulu isa lintmaki pealt kuulanud ega osanud isegi unistada hetkest, mil ta seisab säravast artistist kõigest paari meetri kaugusel ja see hümn armastusele kõlab üleni talle. Too hetk peatus tõesti, ma ei näinud enda ümber enam hingelistki ja muusika neelas mu oma uimastavasse rüppe. Edasi läks kõik meeleolukalt. Anne läks üle vene keelele ja üksteise järel tulid hitid, mida kasahhid sõna sõna sõnalt kaasa laulsid. Anne pani kõleda trepihalli ja kümmekond keskealist meest üleni särama. Minust rääkimata. See oli meeletult ilus hetk kahe riigi kohtumisel."

 

Kasahstani president Nursultan Nazarbajev teatas teisipäeval, 19. märtsil, et paneb kolmapäeval ameti maha. Tänavu 79-aastaseks Nazarbajev on seni Kasahstani esimene ja ainus president. Ta on alates Kasahstani iseseisvumisest 1991. aastal mitu korda võitnud presidendivalimised, viimati aprillis 2015, saades 97,75 protsenti valijate häältest. Tema praegune ametiaeg oleks pidanud lõppema tuleva aasta aprillis.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee