Eesti uudised
Laupäeval saab 20aastaseks Triinu-Liis, kellele tehti alla aastasena Soomes südameoperatsioon. Eesti arstid ei andnud imikule mingit lootust. 
 

„Kõik päevad algasid ühtemoodi – kas ta ikka ärkab täna?“ (31)

Liina Hallik , 22. märts 2019 21:15
LÕIKUS PÄÄSTIS ELU: Soomes opereeritud Triinu-Liis koos emaga. Foto on tehtud 2000. aastal.Foto: ARNO SAAR

Tartu Maarjamõisa haigla arstid uurisid Triinut ja leidsid, et beebit saab aidata vaid palliatiivselt, ehk pikendada tema eluiga kahe kuni nelja aasta võrra. Kardioloogiakliiniku juhataja sõnad: „Me ei ravi teda, see on ebaeetiline,“ ei lähe ema Kristelil elu lõpuni meelest.

Triinu-Liis sündis 1999. aasta 23. märtsil harvaesineva südamerikkega. Eesti arstid keeldusid lootusetut haigust põdevale imikule operatsiooni tegemast ning Eesti ravikindlustusnõukogu otsustas, et lõikuseks ei anta raha. Lootusetu juhtum. Pisitüdruku südamerike avastati kolmekuuselt, kui ema Kristel, kes on ametilt pediaater, märkas, et beebi hingeldab. „Ma kas ei osanud või ei tahtnud sellele tähelepanu pöörata. Kui tal aga nutmise ajal läksid huuled siniseks, tärkasid kahtlused,” ütles Kristel toona Õhtulehele. Uuringud näitasid, et kolmekuusel Triinul on südamerike. „Elu vajus kokku. Varem olin kindel, et õnnetused juhtuvad teistega. Aga et meiega? See oli uskumatu. Kõik päevad algasid ühtemoodi – kas ta ikka ärkab täna?“

Tartu Maarjamõisa haigla arstid uurisid Triinut ja leidsid, et beebit saab aidata vaid palliatiivselt, ehk pikendada tema eluiga kahe kuni nelja aasta võrra. Kardioloogiakliiniku juhataja sõnad: „Me ei ravi teda, see on ebaeetiline,“ ei lähe Kristelil elu lõpuni meelest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.12.2019
REKORDILINE HELDUS: üle 12 000 inimese annetab igal kuul püsimaksega
22.01.2019
SÜDAMEARST SELGITAB: miks on ohtlik normist paksem veri?
23.12.2018
PEREARST: eestlaste traditsiooniline laud ei ole ebatervislik, aga süüa tuleb mõistlikult

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee