Eesti uudised

Kanuti aia noortegängist üks jääb trellide taha, teised paranevad vabaduses  (29)

Juhan Haravee, 22. märts 2019 18:14
KANUTI AIA EFEKT: Need häbelikud tegelased panid kolm valitsuskabineti liiget Tallinna südalinnas rahvamalevlasi mängima.   Foto: Tiina Kõrtsini

Eile mõisteti Harju maakohtus süüdi ja said karistused kätte nn Kanuti aia noortekamba viis liiget. Nimelt pandi mullu 2. augustil Mere puiestee pargis toime grupiline röövimine, mis pani kogu Eesti mõneks ajaks õudusest värisema.

Eelmise aasta teises pooles selgus ootamatult valus tõsiasi, et noortel tallinlastel on saanud tavaks vanalinnaäärses Kanuti aias tülgastaval moel oma jõudeaega veeta: tarvitati alkohoolseid jooke, noriti möödujatega tüli, kasutati vägivalda. Ennekuulmatu olukord pealinna südames sundis täitevvõimu kohe tagajalgadele tõusma: riik süüdistas linnavõime ja vastupidi. Riigiisad moodustasid nõukogudeaegset rahvamalevat meenutava üksuse ja tõttasid õhtuhämaruses politsei kaitse all ja ajakirjanike kaamerate ees Kanuti aeda. Ikka selleks, et oma silmaga veenduda, kes keda peksab ja kui palju ning kuidas saaks murenema kippuvat siseturvalisust taas kontrolli alla võtta.

Üldsus pidas peenikest naeru, nähes õhtustes teleuudistes, kuidas justiitsminister Urmas Reinsalu ja siseminister Andres Anvelt, teksapüksid jalas, pealinna pargikultuuriga tutvumas käisid. Hiljem liitus nendega ka tumedas ülikonnas peaminister Jüri Ratas. Ministrid käisid Kanuti aias ja muudeski kuulu järgi kahtlastes kohtades ringi, kuid jäid ilma teravate elamusteta: mõni unne suikunud joodik, lustlik turist või häbelik rulasõitja – see oli kõik, mis neile pihku jäi. Politsei tegi tublit tööd ja augusti alguses kaht pargikülalist röövinud viisiku liikmeskond oli juba septembriks kindlaks tehtud ja kaks neist ka vahi alla võetud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.08.2018
Seisukoht | Andke andeks, lapsed!
30.08.2018
Peksupealinn Tallinn?
29.08.2018
Juhtkiri | Eesti parkide vallutamiskampaania alga!
29.08.2018
LUGEJAKIRI: kuhu ma peaksin lapse kinni panema, et temast pätt ei kasvaks?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee