Maailm

Tsüklon Idai ohvrite arv tõusis enam kui 550 inimeseni (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 22. märts 2019, 17:45
Mees seisab oma maja varemete katusel. Seintelt on näha, kui kõrgele vesi esialgu tõusis.Foto: Reuters/Scanpix
Möödunud nädalal Kagu-Aafrikas möllanud tsüklon Idai võttis Mosambiigis, Zimbabwes ja Malawis 557 inimese elu. Paraku tõuseb ohvrite arv koos veetasemega paraku ainult kõrgemaks.

14. märtsil Aafrika kaguosast üle käinud tsüklon Idai mõjutas miljoneid inimesi, kelle kodud on hävinud, elektrita, teed on üle ujutatud, hädaabi ja ravimite kättesaadavus kehv. Päästmist ootavad inimesed ronivad katustele või puulatvadesse.

Ohvrite tegelik arv ilmneb alles tulevikus, kuid praeguse seisuga hukkus Idai üleujutustes Mosambiigis 242, Zimbabwes 259 ja Malawis 56 inimest. ÜRO humanitaarkeskuse kohalik juhataja Gemma Connell lisab, et Mosambiigist on oodata palju suuremat ohvrite arvu, kuna üleujutuste tõttu pole päästetöötajad paljudes piirkondades üldse inimestele ligi pääsenudki. Üleujutused võivad piirkonniti veelgi hullemaks minna. Lisaks on kiire hukkunute matmisega, vahendab Washington Post, seega on võimalik, et väga paljud kiiruga maetud kadunukesed jäävad ametlikust hukkunute loetelust välja.

Majaelanik laotas kogu oma maise vara tõusuvee eest katusele.Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

29. aprill 2019, 20:26
Mosambiiki räsinud tsüklon võttis 38 inimese elu
20. märts 2019, 17:12
TSÜKLON IDAI: sajad hukkunud, keda ellujäänutel pole mahti leinatagi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee