Bauhof | Sisuturundus

4 nõuannet: mida tasub teada köögi planeerimisel? 

Bauhof, 22. märts 2019, 15:30
Foto: Envato Elements
Köök on kodu süda. Koht, kus perega hommiku- või õhtusööki nautida, koos kokata või külalisi võõrustada. Paneelmajades on köögid üldjuhul üsna väikesed, põrandapinda keskmiselt 6-9 ruutmeetrit. Ehitusspetsialist Kristo Allvee jagab nõuandeid, mida pidada silmas kortermaja köögi remondi planeerimisel.

1.  Planeerimine

Nagu kõigi ehitustööde puhul, on ka köögi remondi juures põhjalik planeerimine eduka tööprotsessi ja soovitud lõpptulemuse aluseks. Planeerimisse on soovituslik kaasata ehituskonsultant. Kogenud spetsialist oskab tutvustada kaasaegseid ja mugavaid lahendusi ning anda nõu materjalide ja mööblitootja valimisel.

2.  Aknad ja uksed

Kui on vajadus akende vahetamiseks, siis võib selle töö ette võtta eraldi ning ajastada enne remondi algust. Tasub silmas pidada, et köögis tekib palju niiskust ja sageli on majades ventilatsioonilõõrid prahti täis ning ei taga piisavat õhuvahetust. Lahenduseks on tuulutusavadega aknad.

Uks takistab toidu valmistamisel lõhnade levikut korterisse ning seetõttu soovitame köögiuste kasutamist. Kui kööki viib pime koridor, siis võiks köögiuks olla klaasidega.

3.  Köögimööbel

Eritellimusena valmistatud mööbel annab võimaluse ka kõige väiksema köögi puhul ruumi võimalikult otstarbekalt ära kasutada. Tuleb arvestada, et mööbli tarneaeg on keskmiselt 6 nädalat. Kogenud spetsialiste kaasates kulub köögi remondile aega poole vähem. Üldjuhul kestavad remonditööd 2-3 nädalat. Seega tasub köögimööbel remonti alustades aegsasti ära tellida.

4.  Elekter, vesi ja gaas

Kui vanemat tüüpi majas köögi remont käsile võtta, siis on kindlasti vaja paigaldada ka uus elektrisüsteem ning varustada see nõuetele vastavate kaitselülititega. Tihti on 60-80ndate majade korterites elektrisüsteem juba osaliselt või täielikult amortiseerunud ja kõikide tarbijate jaoks ei jätku pistikupesasid. Kui elektritöid ei teostata koos köögi remondiga, siis hilisemate rikete ning elektritööde korral tuleb suure tõenäosusega ka kogu viimistlus uuesti teostada.

Loe edasi Bauhofi Remondilogist SIIT!

Loe kõiki Bauhofi Remondiblogi artikleid SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee