Eesti uudised

Täiendatud!

PALJASTATUD! Keskerakonna büroo akendele haakristide sodija on endine sots (86)

Marvel Riik, 22. märts 2019 10:39
Maksim NikolajevFoto: Ekraanitõmmis / SDE koduleht
17. märtsil soditi Tallinna kesklinnas Keskerakonna büroo aknad täis haakriste ja roppusi. Neli päeva hiljem pidas politsei sodimises kahtlustatavana kinni 39aastase Maksim Nikolajevi. Nüüdseks on selgunud, et aastatel 2011–2017 kuulus Maksim sotsiaaldemokraatide hingekirja.

Turvakaamera pilte levitades palus politsei avalikkuse abi, et tabada mees, kes 17. märtsil sodis Keskerakonna büroo aknaid. Kirjeldusele vastavat meest märkasid 21. märtsil Tallinna linnavolikogu ees veidi pärast kella 15 Tallinna Munitsipaalpolitsei ametnik ja ka tähelepanelik kodanik, kelleks osutus Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraadist saadik Anastassia Kovalenko.

Ühtlasi aitasid sündmuskohal viibivad inimesed tuvastada, kellega täpselt tegu. Büroo sodija on ettevõtja Maksim Nikolajev, kes aastatel 2011–2017 kuulus sotsiaaldemokraatide ridadesse. Kohalviibijate sõnul Nikolajev ärritus, kui tema identiteet tuvastati ja sõimas ebatsensuursete väljenditega.

Maksim Nikolajev jäi turvakaamera pildile Keskerakonna büroo juures. Foto: PPA

Politseinikud andsid mehele üle kutse ilmuda reede hommikuks politseijaoskonda, et ütlusi anda. Õhtuleht tabas Nikolajevi telefonitsi hetkel, kui ta oli parajasti politseis. „Ma ei saa praegu rääkida,“ ütles ta. Küsimuse peale, kas ta viibis politseis Keskerakonna büroo sodimise tõttu, pani Nikolajev toru ära.

Samal teemal

Reede pärastlõunal andis Nikolajev sõnumiga teada, et ta ei suhtle ajakirjanikega.

Sotside Tallinna Lasnamäe osakonna esimees Kirill Klaus kinnitas, et Maksim Nikolajev on endine sotsiaaldemokraat. „Ta tõepoolest kuulus kunagi Lasnamäe osakonda,“ ütles Klaus. „Isiklikult ma teda ei tunne. Tulin erakonda, kui ta oli juba lahkumas. Olen teda vaid korra näinud.“

Klausi sõnul astus Nikolajev erakonnast välja kohe pärast viimaseid kohalike omavalitsuste valimisi. „Äriregistri kaudu lahkunud Nikolajev ei ole oma väljaastumise põhjusi erakonnale selgitanud,“ täpsustas Klaus. „Ei saa välistada, et tema lahkumise põhjuseks võis olla pettumine isiklikus valimistulemuses. Ajal, mil Nikolajev oli erakonna liige, ei paistnud ta silma ebaadekvaatse käitumisega.“

Nikolajev on kahel korral osalenud sotside ridades kohalike omavalitsuste valimistel. Aastal 2013 sai ta 12 häält ja 2017. aastal 21 häält.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee