Maailm

„PÕRSAS PEPPA“ ON SEKSISTLIK!? Londoni tuletõrjujad on multikasarja peale solvunud (7)

Toimetas Hindrek Pärg, 21. märts 2019 19:28
"Põrsas Peppa" on Suurbritannia populaarseimad multikaid. Foto: PA Images/Scanpix
Viimastel päevadel on Londoni tuletõrjekomando kritiseerinud ülimalt populaarseid multikaid "Põrsas Peppa" ja "Tõletõrjuja Sam" seksismis. 

Londoni tuletõrjekomando pahameele põhjustas üks "Põrsas Peppa" episood, milles kasutati soospetsiifilist väljendit fireman, mis tähendab tõlkes meessoost tuletõrjujat. 

"Ole nüüd "Põrsas Peppa", meil pole olnud ainult meessoost tuletõrjujaid juba 30 aastat. Teil on suur mõju laste üle ja sellist vananenud stereotüüpilist terminit kasutades peletate noori tüdrukuid tuletõrjuja ametist eemale," säutsus Londoni tuletõrjekomando. 

Statistika kohaselt on Inglismaal tuletõrjujatest 5,2% naised. 

Sõna võttis ka skandaalne saatejuht Piers Morgan, kes võttis sõna "Tuletõrjuja Sam" teemal. Multikas on Suurbritannias ülimalt menukas ja see on olnud eetris 1987. aastast. 

"Kui naisi peletatab päästja ametist tuletõrjuja Sam - kes on multikategelane -, mis väidetavalt süvendab meeste stereotüüpe, siis kas võin viisakalt öelda, et nendel naistel puudub see, mida on vaja tulekahjudega võitlemiseks," säutsus Morgan. 

Londoni tuletõrjekomando sõnul ei noored tüdrukud võimalusse, et ka neist võivad saada tuletõrjujad, sest laste telesaated kasutavad vananenud väljendeid. "Kui austate meie tööd, siis kasutage ka õiget väljendit," kirjutati Twitterisse. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee