Eesti uudised

EOK täitevkomitee tahab oma presidendiga rääkida tolle skandaalsetest väljaütlemistest

Sõõrumaa tool kõigub! (36)

Viljar Voog, 21. märts 2019, 17:41
MINEK? Urmas Sõõrumaa väljaütlemised sel kuul ei ole mitmete EOK liikmete arvates Eesti spordi kõige kõrgemale juhile kohased.Foto: Stanislav Moškov

Spordirahva pahameel Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa väljaütlemiste vastu ei ole enam torm veeklaasis, vaid tema tool kõigub üha tugevamini. Neljapäeval otsustas osa täitevkomitee liikmeid, et tuleb kiiremas korras Sõõrumaaga maha istuda ja sotid selgeks rääkida.

Neinar Seli üritas teha õiget asja, aga valede vahenditega ja sai kurjategijaks. Seetõttu tuli Eesti Olümpiakomiteele uus president valida enneaegu, Rio de Janeiro mängude eel. Kolmest kandidaadist osutus EOK täiskogul esimeses hääletusvoorus selgelt populaarseimaks Jüri Ratas, kuid kui Tõnu Tõniste nimekirjast eemaldati, hüppasid tema toetajad Sõõrumaa selja taha. Nõnda alistas otsustaval hääletusel ärimees poliitiku 61 : 60.

Järgnenud on paras Kolgata tee. EOK presidenditool oli Sõõrumaa jaoks kui uus mänguasi poisikesele – algul huvitav, aga kaua see ikka tema tähelepanu köidab. Selle asemel, et rügada palehigis Eesti spordi hüveks, veedab miljonär aega äride eest hoolt kandes ja puhkab usinasti. Teadjad räägivad, et EOK koridore mööda jalutab ta harva ja kes teab, kas varsti enam üldse! Kui täitmata jäänud valimislubadused võib veel alla neelata, siis Eesti spordi katusorganisatsioonile põhjustatav mainekahju on tõsisem teema. Teadjad loodavad, et Sõõrumaa astuks ise tagasi ja teda ei peaks hakkama tagandama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10. aprill 2019, 19:28
Alaveri ja Veerpalu tänanud Sõõrumaa: vabandan segaduse tekitamise eest
27. märts 2019, 18:45
Deivil Tserp | Eesti Olümpiakomitee valikud – verine pühapäev või hoopis sametrevolutsioon
25. märts 2019, 00:05
Pluss, miinus, ennustus | Sõõrumaa kentsakas avaldus võis teha Eesti spordile head
20. märts 2019, 22:31
Sõõrumaa tekitas segadust. Treener: väga halb, selliseid asju EOK tipust ei ootaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee