Eesti uudised

Metsä Wood leidis aastaga 100 töötajat ja kavatseb veelgi laieneda 

Kristjan Roos, 21. märts 2019 17:38
Pärnus tegutsev Metsä Woodi vineeritehas loodab täisvõimsuse saavutada järgmiseks aastaks, siis peaks seal töötama juba ligi paarsada inimest. Foto: Metsä Wood
Pärnus asuva Metsä Woodi vineeritehase juht Kaarel Tali alustas aasta tagasi tööd personalijuhiga kahekesi ning on nüüdseks leidnud ja välja õpetanud juba 150 töötajat.

Töötukassalt mullu Pärnumaa aasta tööandja tiitli saanud Metsä Woodi tehase juht meenutab: „Kui alustasime natuke rohkem kui aasta tagasi töötajate otsimist, olime personalijuhiga kahekesi ning aasta jooksul tuli leida ja välja õpetada 100 töötajat. Väga pingsast tööjõuturust hoolimata me leidsime need inimesed.“ Tehase juhi sõnul on personali hankimisel olnud tugi igapäevasest koostööst töötukassaga.

Mullu valmis ettevõttel kasevineeritehas. Miks otsustasite selle just Pärnus avada?
Tehase rajamine Pärnusse oli Metsä Woodi strateegiline otsus, sest linn on poolel teel toodangu tarnimisel sihtturgudele Kesk-Euroopas. Teisisõnu, Kesk-Soomest pärit tooraine vääristatakse Pärnus teel kliendi juurde. Pärnu kasuks aitas kaalukaussi kallutada ka tehasest üle tee asuv Fortumi katlamaja, kust saame tootmiseks energia ja kuhu müüme tootmisjäägid.

Kas olete nüüdseks täisvõimsuse saavutanud? Kui palju töötajaid veel vajate?
Täisvõimsuse plaanime saavutada tulevaks aastaks. Siis saab tehases tööd ligi 200 töötajat. Praegu töötab meil 150 inimest ja igapäevaselt on töös 25 tootmisliini. Selle aasta jooksul palkame veel paarkümmend inimest.

Mida tähendab töö vineeritehases? Kas töötajal peavad olema erioskused või võib tööle tulla ka selles valdkonnas töötamise kogemuseta inimene?
Traditsiooniliselt on metsa- ja puidutööstus olnud meeste ala, aga meil pole sellist piirangut: töö sobib nii naistele kui ka meestele ja igas vanuses inimestele. Pärnu tehase meeskonnas on ligi pool naised, keskmine töötajate vanus on meestel 43 ja naistel 45 aastat.
Me ei oota tehasesse tööle tulijatelt puidutööstuse kogemust. Pigem on tähtis huvi valdkonna vastu, valmisolek meeskonnatööks ning valmidus töötada vahetustes.

----------------
Tulevikusihid
Vineeritehase juhi Kaarel Tali sõnul on Metsä Woodi kaks tähtsamat valdkonda betoonivalu rakised ning transpordivahendite seina- ja põrandaelemendid. „Aga meie tooted leiavad kasutust ka teistes valdkondades. Konkreetselt Pärnu tehast silmas pidades me väga kaugele tulevikku esialgu ei vaata. Meil on veel suur töö ees, et saada tehas tõhusalt tööle ja saavutada esimese etapi planeeritud tootmisvõimsus,“ lisab Tali.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee