Eesti uudised

GALERII | Uus koht: Tartus Rüütli tänaval alustab elusate taimedega kaunistatud klubi (2)

Asso Ladva, 21. märts 2019 17:09
PÄRIS TAIMED JA PINKSILAUAD: Tartu uus lõbustuskoht Forrest tervitab külalisi tavapäratu sisustusega.Foto: Aldo Luud
„Kui me tahame päris metsaks minna, siis paneme põrandale sambla maha,“ kuulutab Tartu uue söögikoha Forrest tegejuht Taavi Tenso enne ametlikku avamist. Kahel korrusel asuva söögi- ja meelelahutuskoha avamispidu saab alguse reede õhtul kell seitse, laupäeval rõõmustab Forresti külalisi Noëp. 

Forresti peamine asutaja Martti Õigus räägib, et asukoht Tartu vanalinnas Raekoja platsi vahetus läheduses tähendab, et koha söögid-joogid ja programm ei saa olla ainult valitutele. Tema sõnul saab menüü olema maitsekas ja koosnema lihtsatest asjadest. Kõik, mis baaris leidub, on kundede silmale näha. Samamoodi saab igaüks kiigata kööki, see on saalist eraldatud klaasiga.

„Meil on kõik omanikud,“ üllatab Forrestis külalisi tervitav Liisa. „Kõik meie töötajad saavad osa kasumist – kui kohal läheb hästi, siis läheb ka töötajatele hästi,“ selgitab Õigus. Lisaks motiveerimisele loodab Õigus, et nii püsib ka personal stabiilsena, tavapäraselt kipuvad vähemalt ettekandjad erinevates söögikohtades päris kiiresti vahelduma.

Esimene uhkustamise objekt on elusate taimedega kaetud sein, millel pidi olema päris keeruline kastmissüsteem. Sein teise korruse „tribüüni“ taga kaetakse varsti muruga, Tenso sõnul tuleb see siiski kunstmuru.

„Meie soovid olid sisustajatele parajaks pähkliks,“ muigab Tenso ja lisab, et vastavalt külastajate tagasisidele ja vajadustele võivad nii sisustus, menüü kui ka programm edaspidi muutuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee