Keskerakonna büroo sodimises kahtlustatav meesFoto: Politsei- ja piirivalveamet
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk ja Hindrek Pärg 21. märts 2019 13:40
Politsei tabas mehe, keda kahtlustatakse 17. märtsil Keskerakonna büroo akende sodimises.

Täna palus politsei avalikkuse abi tabamaks mees, keda kahtlustatakse eelmisel nädalal Keskerakonna peakontori akendele haakristi ja roppuste kirjutamises. 

Kirjeldusele vastavat meest märkasid Tallinna linnavolikogu ees täna veidi peale kella 15 Tallinna Munitsipaalpolitsei ametnik ja ka tähelepanelik kodanik, kelleks osutus volikogu Tallinna linna volikogu saadik Anastassia Kovalenko. 

Politseinike saabudes oli volikogu ees kirjeldusele vastav 40aastane mees, kellele edastati kutse ilmuda homseks politseisse ütlusi andma.

Tallinna munitsipaalpolitsei pressiteates sõnas vaneminspektor Meelis Meerents, et kella 15.20 paiku kontrollis mupo patrull linna volikogu ees parkimiskorda, kui üks mees hakkas seal protestima. "Samal hetkel möödus meist üks volikokku suunduv saadik, kes arvas, et tegemist on kuidagi tuttava näoga - et kas see ei võiks olla Keskerakonna büroo akende sodija?", selgitas Meerents. 

“Võtsin telefoni välja ja hakkasin pilti ja plakatiga meest võrdlema – tõesti, tegu oli täiesti sarnase isikuga. Selleks, et teda mitte liialt ärritada ja tekitada kahtlusi, et oleme sodija ära tundnud, võtsin ühendust 112-ga ja palusin appi politsei patrulli. Politsei saabus kiiresti, minutitega. Edasiste menetlustoimingutega tegeles juba politsei“.