Sisuturundus

Laenuportaali juht: alternatiivne valik garanteerib parema otsuse! 

Compara.ee, 22. märts 2019 10:46
Foto: Envato Elements
Uus krediidivahendusportaal Compara.ee lõi teenuse, mis võimaldab kiiresti leida laenuturult parim laenupakkumine ning koheselt samas veebikeskkonnas ka laenuleping sõlmida. Kui Eestis on seni puudunud lihtne ja mugav viis erinevate laenuandjate pakkumiste võrdlemiseks, siis Compara abil on see nüüd võimalik.

Kui kindlustuse või kinnisvara soetamisel võrreldakse alati parimaid pakkumisi, siis oleks loogiline seda teha ka laenu võtmisel. Compara juhatuse liige Ando Noormets toob välja, et sageli on levinud ekslik arvamus, et madalaim laenuintress ja väikseim kuine tagasimakse tähendab parimaid lepingutingimusi.

Samal teemal

„Et saada täpselt aru, millised on krediidiandjate pakkumised tegelikult, tuleb hoolikalt tutvuda laenulepingu, laenuandja üldtingimuste, vajadusel veel näiteks laenu võtmise juhiste või muude laenuandja koostatud dokumentidega. Compara võtab arvesse laenupakkumiste kõiki tingimusi ning toob kliendile välja parima võimalikest,“ selgitab Noormets.

Laenu saamine (ka laenu hind) ei sõltu ainult taotlejast, ega ka mitte sellest, kes on laenuandja. „Hind sõltub suuresti sellest, milline on laenuandja huvitatus laenu anda, milline on laenuandja enda raha hind, tema riskiisu, samuti milline on olnud kliendi varasem maksekäitumine ja krediidiajalugu. Riskantsem klient tähendab enamasti kõrgemat riski laenu tagasimaksetel ja seetõttu ka kõrgemat hinda,“ selgitab Noormets.

„Kui arvestada, et vaid iga kümnes laenuvõtja on küsinud oma taotlusele võrdlevat pakkumist, siis kümnest laenust üks ei ole tingimata olnud halb valik. Olukord oleks teine, kui saaksime erinevate pankade ja turuosaliste teenuseid nagu kaupu müügilettidel kõrvutada ja võrrelda,“ nendib Noormets.

Klient peaks valima endale panga või krediidiandja pakkumise headuse, mitte nime järgi. Sellist neutraalsust maaklerteenus ka pakub. Erinevate laenuandjate pakkumiste võrdlemine eeldab meie kõigi ostuharjumuste muutmist,“ tõdeb Compara juhatuse liige Ando Noormets.

Compara ei ole laenuandja, vaid sõltumatu krediidivahendaja. Compara teenus on mõeldud kõikidele laenu võtta soovivatele täisealistele klientidele, kes soovivad kiiresti ja kergesti mõistetavalt saada ülevaadet erinevate krediidiandjate pakkumistest. Esialgu saab Compara vahendusel taotleda ilma tagatiseta laenu summas kuni 15 000 eurot, kuid peagi lisanduvad valikusse ka eluasemelaen ning autoliising.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee