Poliitika

VIDEO | Raimond Kaljulaid alustas kampaaniat: kutsun Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna poliitikuid EKRE vastu üles astuma (623)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 21. märts 2019 11:27
Raimond KaljulaidFoto: Kuvatõmmis
Raimond Kaljulaid kutsus Keskerakonna nii-öelda “vene tiiba” üles veel kord EKREga koalitsiooni loomise vastu üles astuma.

„See on õige, et poliitikas tuleb eelkõige otsida kompromisse ja ühisosa, kuid mina ei mõista, millist ühisosa EKRE poliitikutega on Keskerakonnal võimalik leida? EKRE poliitikud on nimetanud vene kogukonna esindajaid “parasiitideks” ja “tibladeks”. Milline on selles küsimuses võimalik kompromiss – et edaspidi ei tohi enam öelda “tibla”, tohib öelda ainult “parasiit”? On teatud väärtused, millest ei tohi taganeda,“ kirjutas Kaljulaid oma blogis.

„Ma olen Mihhail Kõlvartiga nõus – Keskerakonna valija ei ole andnud meile mandaati läbirääkimisteks EKRE-ga. Me lubasime enne valimisi, et me ei tee EKRE-ga koostööd. Küsimus ei ole selles, kas me võime järgmistel kohalikel valimistel kaotada hääli. Kui Keskerakond läheb sellesse valitsusse, kaotame me oma näo,“ jätkas Kaljulaid.

Samal teemal

Kaljulaid alustab neljapäeval kampaaniaga, kus kutsub Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused EKRE peatamiseks. Ta leiab, et neil on vastutus nii Keskerakonna valijate kui ka Eesti ees.

„Mõistan, see on mõnevõrra pretsedenditu ja uus, et üks erakonna liige sellisel viisil oma kolleegide poole pöördub. Kuid ajad on erakordsed. Ning erakordne on ka kahju Eestile, kui EKRE saab valitsusse,“ sõnas poliitik.

Kaljulais on enda sõnul paljudega neist viimastel päevadel nõu pidanud.

„Minu kolleegid on targad ja ettenägelikud poliitikud, kes tunnetavad väga selgelt vastutust erakonna valijate ja ühiskonna ees. Mõistan täielikult nende muret erakonna tuleviku pärast – kindlasti ei ole tegemist lihtsate otsustega, mis tuleb langetada,“ seisis Kaljulaidi blogis.

Poliitik märkis, et praegu arvestavad koalitsiooni moodustavate erakondade juhid riigikogus 57 mandaadiga. Piisab sellest, kui seitse Keskerakonna poliitikut ütleb, et nemad EKRE valitsusse võtmist toetada ei saa ning on vajadusel valmis tulema riigikokku ning vastavalt hääletama. Sel juhul ei ole enam võimalik kõnelusi edasi pidada.

„Valitsuskoostöö paremäärmusliku erakonnaga EKRE kahjustab olulisel määral erakonna mainet ning vähendab Eesti ühiskonna usaldust Keskerakonna suhtes. Olen kindel, et see kahjustab Eesti ühiskonda ja Eesti riiki. See, mida ma teen, ei ole must või valge PR isiklikes huvides – minu tegevuse ainus eesmärk on hoida ära kahju nii Eestile kui Eesti Keskerakonnale,“ kinnitas Kaljulaid.

Tänasel valitsuse pressikonverentsil tõdes Keskerakonna juhatuse liige Kadri Simson, et Kaljulaid on alati osanud hästi kampaaniaid teha.

„Poliitikutel on erinev stiil, mõni liigubki kampaaniast kampaaniasse. Mina sellist valikut teinud ei oleks,“ sõnas Simson ja märkis, et meedias kampaaniaga välja tulemine võib olla Kaljulaidile tuntuse mõttes isiklikult tulutoovam, kuid erakonnale mõjub see pigem halvasti. Simson kinnitas, et erakonnasiseselt on pidevalt selgitatud, miks mingeid valikuid tehakse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee