Peter VesterbackaFoto: Robin Roots
Toimetas Terttu Jazepov 20. märts 2019 20:59
Peter Vesterbacka lubas „Pealtnägijas”, et esimene merealune rong Soome ja Eesti pealinnade vahel väljub 24. detsembril 2024.

Vesterbacka on nii enesekindel, et firma veebilehelt saab juba pileteidki osta. Ühe otsa hinnaks on 50 eurot aastapilet maksab 1000 eurot. Täpset müüdud piletite arvu mees ei öelnud.

Plaani järgi tuleb Ülemiste linnakule tunneli Eesti-poolne ots, mis ühenduks lennujaamaga. Distants Vantaa lennuvälja ja Tallinna vahel on umbes 100 kilomeetrit ja tunnel kulgeks täielikult maa all. Kuna torusid saab olema kaks, tuleks kaevata ligi 200 kilomeetrit. Vesterbacka sõnas „Pealtnägijas” lootusrikkalt, et kopp lüüakse maasse juba selle aasta lõpus või järgmisel aastal.

„On tohutu suur õnn, et meil on suurepärane geograafiline asukoht. Ühel pool on Euroopa, teisel pool Aasia. Oleme Euroopas lähimad naabrid Jaapani, India ja Hiinaga. Enamik lende Euroopasse toimub üle meie ja paljud maanduvad Helsingis. Oleme fantastiline sõlmpunkt teel Aasiasse. Tunneli valmimise järel oleks Helsingi ja Tallinna lennujaamad üks ja sama. Ühest teise jõuaks 20 minutiga,” rääkis Vesterbacka „Pealtnägijas”.