Kaja KallasFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Terttu Jazepov 20. märts 2019 19:43
„Minu meelest on praegu küsimuse all Eesti tulevik. Kui kuulame signaale, mis tulevad koalitsioonikõnelustelt, siis need sõnad, mida kasutatakse – piirame, muudame rangemaks, kontrollime – ei vii Eestit edasi. Kus on ideed, mis Eestit arendavad ja meile parema tuleviku toovad?” kommenteeris Reformierakonna esimees Kaja Kallas KEI koalitsioonikõnelusi „Ringvaates”.

Ta selgitas, et Reformierakond suhtleb just nende riigikogu liikmetega, kes KEI koalitsioonis kahtlevad. „Räägime positiivsetes alternatiivist – sellest, mida meiega koos saaks lahendada, millised on Eesti väljakutsed ja püüame veenda, et on ka teisi alternatiive kui see, mida praegu arutatakse.”

Reformierakonnal oleks selleks vaja seitset inimest. „Möönan, et neid inimesi, kes lõpuks selle julguse leiavad, on üsna keeruline leida. Neid inimesi, kes olukorraga rahul pole, on palju, aga neid, kellel oleks ka julgus avalikult erakonna üldisele liinile vastu astuda, nii palju ei ole,” sõnas ta.

Kallas tõdes, et praeguses olukorras on inimestel kolm valikut. „Lihtsaim on olla vait ja mitte midagi teha. Nagu öeldakse – halvad asjad juhtuvad, kui head inimesed ei tee midagi. Teine valik on, et räägid kaasa, mis keegi ees ütleb, ja kolmas valik, et sa võtad kokku julguse ja ütled, et sa ei ole nõus ja see pole Eestile hea.”

„President teeb mulle ettepaneku valitsuse moodustada. Üks valik on võtta see ettepanek vastu ja teine on loobuda, kuivõrd neid hääli tõenäoliselt kokku ei tule. Kui käin tänaval, tulevad inimesed väga palju oma toetust avaldama. Mulle tundub, et igal juhul pean selle kõnega esinema ja alternatiivi tutvustama ning sellesse võistlustulle minema,” sõnab Kallas, et lootust ta kaotanud pole.