Poliitika

ÕL VIDEO JA FOTOD | Millest arutati koalitsiooniläbirääkimistel? (102)

Kristjan Väli, toimetas Hindrek Pärg, 20. märts 2019 17:54
KoalitsioonikõnelusedFoto: Robin Roots
Koalitsioonikõnelused on selleks nädalaks lõppenud. Täna lepiti kokku e-riigi, infotehnoloogia, keskkonna ja energeetika küsimustes. 

Eelnevalt on Keskerakond, EKRE ja Isamaa leppinud kokku taristu ja ühistranspordi teemadel, samuti ka siseturvalisuse, kõrghariduse ja muudel küsimustel. Täna saadetud pressiteates kinnitati, et KEI koaliitsiooni eesmärgiks on ülikiire internet ja eesti keele laialdasem kasutamine IT-lahendustes. 

Õhtul ajakirjanike ette tulnud erakondade esimehed rääkisid, et on kokku leppinud infotehnoloogia ja e-ühiskonna valdkonnas. Helir-Valdor Seeder kinnitas, et kuigi e-valimiste kohta pole midagi otsustatud, pole tegu tulise teemaga. "E-valimised jäävad," kinnitas Isamaa esimees. Lisaks on arutelud lõppenud energeetika ja keskkonna küsimustes. 

Koalitsioonikõnelused jätkuvad alles esmaspäeval, sest Jüri Ratas läheb töövisiidile Brüsselisse. Erakondade juhtide sõnul tulevad järgmisel nädalal arutelule kooseluseadus, pensioni II sammas ja Rail Baltica, mida paljud peavad kõige pingelistemateks küsimusteks. 

EKRE esimees Mart Helme ütleb, et arutelud on olnud väga tehnilised ja üldsegi mitte seksikad. "Vaatamata sellele, et digivaldkond oli arutlemise all, siis sekist robotiga ei räägitud," lausub Helme.

Helme sõnul jätkuvad kõnelused esmaspäeval, ent sellest hoolimata tehakse tööd edasi ka nädalavahetusel.

Samal teemal

20.03.2019
Mart Ummelas | Võimukõneluste sõimamine ei tule kasuks demokraatiale
20.03.2019
Jakko Väli | Uus võimuliit tähendab oravate ja sotside lõppu
20.03.2019
Ivo Rull | Tõrksa taltsutamine ja EKRE parketistumine
20.03.2019
Politsei uurib Jaak Madisoni rüselust valimispeol: üle on kuulatud kaheksa tunnistajat