Foto: Lõuna prefektuur
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 20. märts 2019 14:31
Lõuna prefektuur jagas Facebookis videot õnnelikust õnnetusest, kus eakas kalamees oli õhukesele jääle roninud ja sellest koos tõukekelgu ja kalalaadungiga läbi vajus.

„Jää ei kanna enam kajakatki, kalamehest rääkimata! Pidev vihmasadu ja plusskraadid on järvistu jää ohtlikult õhukeseks fileerinud, mistõttu homsest enam Peipsi järvejääle minna ei tohi. Jääolud on kogu järvistul kiiresti halvenenud ja nii on piirivalvurid viimastel päevadel olnud abiks nii mõnegi hätta sattunud kaluri kaldasse toimetamisel,“ kirjutas prefektuur postituses.

„Nii juhtus ka videos nähtava kalastajaga, kes Peipsi järvelt naastes Varnja kordoni lähistel oma soome kelguga läbi jää vajus. Õnneks olid piirivalvurid vaid sekundi kaugusel ning said õnnetusele koheselt reageerida. Viskeliini abil õnnestus piirivalvuritel abivajaja kiirelt jääsupist välja õngitseda ning kuivale maale toimetada. Tema tõukekelk ja järvelt toodud kalalast vajusid aga järvepõhja. Eakas mees oli juhtunust küll üksjagu ehmunud, kuid tõdes, et parem hing sees kui haug haardes,“ kirjeldati postituses.

Päästeamet tuletab meelde, et nüüd, mil jää enam ei kanna, tuleb kirglikel kalameestel mõni aeg oma kalavarusid kas turuhoones täiendada või hakata eesootavaks navigeerimishooajaks juba aere ja paati välja otsima.