Poliitika

MURDEPUNKT? Täna jõuab KEI koalitsiooniläbirääkimistel „punaste joonteni“ (42)

Eesti Ekspress, 20. märts 2019, 10:35
KEI ehk Keskerakond, EKRE ja Isamaa koalitsiooniläbirääkimisedFoto: Tiina Kõrtsini
Kui Keskerakond-EKRE-Isamaa (KEI) liit on seni koalitsiooniläbirääkimistel arutanud kergemaid teemasid, siis täna jõutakse aruteluga erakondade „punaste joonteni“ ja paratamatult peab keegi oma nõudmistes järele andma.

Rahandusministeeriumi esialgsetel andmetel läks eelarve mullu miinusesse mispärast on KEI läbirääkimised liikunud sinna, et EKRE ei saa ellu viia käibemaksu 15 protsendile langetamise lubadust ega ka aktsiiside langetamise lubadust, milles oli poliitiline üksmeel isegi suurem.

Samal teemal

Koalitsiooniläbirääkimiste kohal lasub ka Varro Vooglaiu vari, kuna mees näitas selgelt välja oma negatiivset suhtumist sellesse, et EKRE pidi taganema abortide riikliku rahastamise kaotamise nõudest. Pärast aborditeemal allaandmist sõnastad Vooglaid järgmised punased jooned, mille järgi EKRE saavutusi mõõta: kooseluseaduse tühistamine ja abielu põhiseaduslik defineerimine mehe ja naise liiduna, Rail Balticu peatamine, rahvaalgatuse sisseviimine ja presidendi valimine rahva poolt. Nende küsimuste kõrval on veel õhus Helir-Valdor Seederi propageeritud II pensionisamba vabatahtlikuks muutmise küsimus.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

42 KOMMENTAARI

e
eino 21. märts 2019, 00:31
jüri keeras velir-haldori ja mardi kahvlisse, pärast keerab taha ka veel
m
Mõttetu Erakond Isamaa 20. märts 2019, 21:27
Aga Seeder ütles Kas, et neiĺ (isamaal) polegi punaseid jooni, mis järeldusi sellest võib teha - ükskõik kellega, ükskõik millistel tingimustel peaasi et piruka juures olla...
Loe kõiki (42)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee