KEI ehk Keskerakond, EKRE ja Isamaa koalitsiooniläbirääkimisedFoto: Tiina Kõrtsini
Eesti Ekspress 20. märts 2019 10:35
Kui Keskerakond-EKRE-Isamaa (KEI) liit on seni koalitsiooniläbirääkimistel arutanud kergemaid teemasid, siis täna jõutakse aruteluga erakondade „punaste joonteni“ ja paratamatult peab keegi oma nõudmistes järele andma.

Rahandusministeeriumi esialgsetel andmetel läks eelarve mullu miinusesse mispärast on KEI läbirääkimised liikunud sinna, et EKRE ei saa ellu viia käibemaksu 15 protsendile langetamise lubadust ega ka aktsiiside langetamise lubadust, milles oli poliitiline üksmeel isegi suurem.

Koalitsiooniläbirääkimiste kohal lasub ka Varro Vooglaiu vari, kuna mees näitas selgelt välja oma negatiivset suhtumist sellesse, et EKRE pidi taganema abortide riikliku rahastamise kaotamise nõudest. Pärast aborditeemal allaandmist sõnastad Vooglaid järgmised punased jooned, mille järgi EKRE saavutusi mõõta: kooseluseaduse tühistamine ja abielu põhiseaduslik defineerimine mehe ja naise liiduna, Rail Balticu peatamine, rahvaalgatuse sisseviimine ja presidendi valimine rahva poolt. Nende küsimuste kõrval on veel õhus Helir-Valdor Seederi propageeritud II pensionisamba vabatahtlikuks muutmise küsimus.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.