Eesti uudised

KOHTUASI: Indrek Tarandit esindav advokaat valati solvangutega üle (73)

Siim Randla, 20. märts 2019, 07:24
Foto: Robin Roots
Pärast EKRE vastu esitatud hagi langes europarlamendi saadikut Indrek Tarandit esindav vandeadvokaat räigete solvangute ohvriks. 

Harju maakohtule esitatud hagis leitakse, et EKRE on oma juhatuse liikmete kaudu avaldanud Indrek Tarandi kohta valeandmeid ja ebakohaseid väärtushinnanguid seoses mullu 26. novembril Toompeal EKRE korraldatud avalikul koosolekul toimunuga. Tarand soovib, et EKRE avaldaks oma veebiportaalis Uued Uudised avaliku teate ning esitaks kõigile Eesti meediakanalitele pressiteate, milles märgib, et on avaldanud tema suhtes valeandmeid selle kohta, et Tarand oli 26.11.2018 avalikul koosolekul joobes, tungis kallale korraldajatele, laamendas, pani toime varguse ja takistas teise erakonna sõnavabadust, vahendab ERR.

Samal teemal

Hagis tuuakse välja, et EKRE on avaldanud nii avalikul koosolekul kui pärast seda kohatuid väärtushinnanguid nii sõnas, teos kui ka spetsiaalselt loodud meemides selle kohta, et Tarandi suhtes on vägivald lubatav, õigustatud ja vägivalla tagajärg ebapiisav. Kohtult palutakse mõista EKRE-lt Tarandi kasuks välja tekitatud mittevaraline kahju kohtu õiglasel äranägemisel määratud summas.

Sel päeval, kui hagi Harju maakohtule esitati, sai Tarandi esindaja vandeadvokaat Maria Mägi e-kirja, kus Priit (kirja autor on toimetusele teada) teda solvas. Ta kirjutas: „Tahad näha kuidas ma su hävitan? Ma olen Õigusteaduste Doktor ja illuminaat! Kes sina ahvilapsukene oled? Perse kukkunud diblaeit, kel ehk Tartu Ülikooli diplom ette näidata on! Ma k***n suure kaarega su diplomi ja Tartu Ülikooli peale!“

Kirjutaja lubas, et kui Mägi Tarandi esindamise enda peale võtab, siis ta hävitab tema praksise. „Mitte, et ma sellest isiklikult oleksin ehmunud, aga see näitab seda soist pinnast, millele on rajatud viha, vaenu ja vägivalla õhutamine meie enda armsas ja juba turvalisena tundunud riigis. Inimesed on nagu vahendid oma iidolite eesmärkide saavutamiseks ja neid vahendeid ei valita,“ kommenteeris  Mägi Õhtulehele. „Seda enam näitab see, et Tarandi kohtusse pöördumine ei ole ainult tema enda huvidest lähtuv. Asi ongi tõsine.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee