Eesti uudised

Riik istutab uude digipöördefondi seemneks viis miljonit eurot

Angela Merkeli palve president Kaljulaidile: istume maha ja räägime digiühiskonnast (45)

Viljar Voog, 19. märts 2019, 18:42
President Kersti Kaljulaid kõnelemas Globaalse Digiühiskonna Fondi tutvustusürituselFoto: Mattias Tammet/Presidendi kantselei
See aeg, kui Eesti peaks end tundma uhkena ainuüksi seetõttu, et on end e-riigina teinud palju suuremaks, kui kaardil paistame, on möödas. „Nüüd on vaja selle pealt teenida, see tulu ära tuua,“ rõhutas president Kersti Kaljulaid.

President kõneles Globaalse Digiühiskonna Fondi tutvustamisüritusel. Aasta lõpuks Eesti juhtimisel oma elu elama hakkav fond peaks aitama nutiasjades vähemarenenud riikidel teha digipööret. Selleks panustab Eesti läbi Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esmalt 350 000 eurot fondi loomiseks ning täiendavad 5 miljonit eurot seemneinvesteeringuks.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

28. märts 2019, 12:08
FOTO | Kersti Kaljulaid käis naiskooriga laulupeo ettelaulmisel

45 KOMMENTAARI

j
Juhan 20. märts 2019, 16:45
E-hääletust on vaja, sest kõik valijad ei ela kilomeetri kaugusel valimisjaoskonnast. Kui elaksid kilomeetrite kaugusel ja väga viletsa ühendusega kohas, küllap oleks normaalne osavõtta e-hääletuse teel. Siis peaksid seda normaalseks.
j
Juss 20. märts 2019, 16:35
Huvitav, miks saad kokku sugulaste ja tuttavatega ainult valimiste päeval? Jah kui valimisjaoskonda on mõni tänavatele jalutada, aga suuremale osale ...
(loe edasi)
Loe kõiki (45)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee