Krimi

Prokuratuur peab võlakütt Lembitu Kitti kuritegeliku jõugu üheks võtmetegelaseks (34)

Arno Põder, 21. märts 2019, 09:56
VAHI ALL: Lembitu Kitt on viimased kuu aega vangikongis veetnud.Foto: Martin Dremljuga / Ekspress Meedia

Riigiprokuratuur kahtlustab, et veebruaris vahistatud tuntud võlgade sissenõudja Lembitu Kitt (60) kuulus kuritegelikku ühendusse, mis allus staažikale Tallinna allilmategelasele Gennadi Okunevile (64).

Kiti kinnipidamisest kirjutas Õhtuleht juba kuu aega tagasi, aga nüüd selgus, et see oli ainult üks osa suuremast organiseeritud kuritegevuse uurimisest. Kahtlustuse järgi polnud Kitt lihtsalt Okunevi jõugu realiige, vaid starši ehk vanem, kes omab kriminaalses maailmas otsustusõigust.

19. veebruaril toimunud operatsiooni käigus võttis keskkriminaalpolitsei kinni mitu inimest, keda seostatakse Okunevi kuritegeliku ühendusega, mis on tegutsenud Eestis vahelduva eduga juba 90ndatest aastatest saadik. Kohus võttis eeluurimise ajaks vahi alla neli meest – Kiti kõrval ka grupeeringu väidetava liidri Gennadi Okunevi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

4. märts 2019, 21:07
Võlakütt Lembitu Kitt ja endine allilmategelane Nikolai Bleskov pidasid sügisel Kristiine keskuses kinni relvaga vehkinud mehe
20. veebruar 2019, 21:50
Politsei võttis kinni kurikuulsa võlaküti Lembitu Kiti
19. oktoober 2018, 17:51
KOHUS HEITIS PILGU ALLILMA ARGIMUREDESSE: Tallinna mafioosod pidid lahendama kahe jõugu liikmete vahel lahvatanud laimuskandaali
9. oktoober 2018, 21:39
GALERII | Salatunnistaja paljastas Eesti vanima maffiajõugu siseelu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee