Trammitulistaja Gökmen Tanist kirjeldavad naabrid kui lihtsalt luuseritFoto: AFP PHOTO / UTRECHT POLICE/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 19. märts 2019 17:47
Hollandi politsei leidis esmaspäeval Utrechti trammis kolm inimest surnuks tulistanud mehe autost kirja, mille sisu võib aidata tuvastada, mis oli tapatöö põhjuseks.

BBC kirjutab, et politsei ei soovi kirja sisu osas rohkem infot anda, kuid kiri annab siiski tõsise põhjuse vaadelda kuritegu kui terroriakti. Esialgu oli õhus võimalus, et tegemist võis olla mingi isikliku kättemaksuga, kuid tulistaja, türgi päritolu Gökmen Tanise ja tema ohvrite vahel politsei mingit seost ei tuvastanud, mees ei tundnud neid. 

Terrorimotiiv ei ole siiski politsei sõnul hetkel ainus võimalik põhjus, mida nad uurivad.

37aastasel Gökmen Tanisel on pikk kuriteoregister, mis peamiselt koosneb pisivargustest. Tõsisemas kuriteos süüdistati meest aga alles selle aasta märtsi algul, kui ta ilmus kohtu ette süüdistatuna vägistamises. „Lihtsalt hull, narkomaan – valige ise. Ma olen ka varem politseid hoiatanud. Ta pole terrorist, küll aga psühhopaat,“ rääkis ohver meest kirjeldades. Tanise naabrid kirjeldasid meest kui tavalist luuserit.

Lisaks Tanisele viibivad vahi all veel kaks meest. Omavahel on kahtlusalused vennad, sugulus Tanisega neil puudub. Politsei uurib nende võimalikku seost rünnakuga.

Esmaspäeval hukkusid trammis toimunud tulistamises 19aastane naine, 28aastane mees ja 49aastane mees. Viiest vigastada saanust kolme, 70ndates eluaastates mehe ja kahe 20ndates eluaastates naise tervis on endiselt tõsises seisundis. Teisipäeva õhtu poole plaanib Utrechti linnapea Jan van Zanen kannatanute perekondi külastada.