Maailm

Trammitulistaja isa: „Kui ta pani kuritöö toime, peab ta ka vastutama.“ (12)

Toimetas Aare Kartau, 19. märts 2019 10:38
Gökmen TanisFoto: AFP/Scanpix
Esmaspäeval Utrechti trammitulistamise korraldanud Türgi päritoluga 37aastane Gökmen Tanis on ka varem seadusega pahuksis olnud, teatab HLN.

Eelnevatel aastatel on Tanis korraldanud pisivarguseid, ähvardanud politseiametnikku ning juhtinud autot purjuspäi. Mitmeid kordi kohtu ees seisnud mees pidi viimati vastust andma 4. märtsil, kui teda süüdistati 47aastase Angelique Lensesi mitmekordses vägistamises. Tanis olevat ähvardanud naise maja põlema panna ning oli teda näkku löönud. Vägistamisjuhtum pidi kohtus lahenduse saama järgmisel suvel.

Angelique, kelle vägistamises trammitulistajat süüdistatakse, väitis Tanise kohta: „Lihtsalt hull, narkomaan – valige ise. Ma olen ka varem politseid hoiatanud. Ta pole terrorist, küll aga psühhopaat.“ Naise sõnul polnud Tanise tegudel midagi pistmist usuga. Kui ta kuulis, mis oli juhtunud, tundis Angelique end hirmununa: „Ma kutsusin kohe politsei. Ma kartsin, ma arvasin, et ta tuleb minu juurde.“ Naine oli aga pettunud, et politsei kaitsmise asemel teda üle kuulama hakkas. 

Tanise isa Mehmet vastas uudistele läbi Türgi meedia. Ta ütles Demiröreni uudisteagentuurile, et 37aastane mees on tema poeg esimesest abielust, kes sündis Türgi Yozgati provintsis. Isa väitis, et tal pole pojaga 11 aastat kontakti olnud, kuid mainis, et kui poeg tõesti kuritöö toime pani, peab ta selle eest ka vastutust kandma.