Foto: Tiit Tamme
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 19. märts 2019 07:54
Politsei- ja Piirivalveamet avas teisipäeval veebilehe www.liiklustalgud.ee, kuhu inimesed saavad pühapäevani märkida paiku, kus kihutavad juhid seavad liiklejaid ohtu.

Politseinikud lähevad 3. aprillil ehk liiklustalgutel ööpäevaks kaardile märgitud kohtadesse liiklust rahustama.

„Liiklustalgutest on saanud omamoodi kevadekuulutaja. On hea, et me käime enne suvekuid talgute korras üle ka liikluse,“ ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo. „Kuue päeva jooksul saab inimene märkida kaardile kohti, kus ta on kogenud, et kiiruseületajad on ohuks. Iga sisestus aitab liiklust turvalisemaks muuta. Politsei analüüse ja inimeste ettepanekuid kõrvutades saame probleemsetest kohtadest tervikliku ülevaate, mida saab kasutada igapäevatöös.“

„Sarnaselt möödunud aastale keskenduvad liiklustalgud kiiruseületajatele, sest kihutavad juhid vähendavad meie teedel kõige rohkem turvatunnet. Talgud on üks viis, kuidas kõik saavad panustada kogukonna turvalisusele ja olla abiks kasvõi sellega, et probleemile mõeldakse,“ rääkis Loigo.

Ettepaneku märkimiseks tuleb valida kaardil sobiv koht ning ajavahemik, mil kiirust ületavad juhid ohte tekitavad. Rämpspostituse vältimiseks tuleb end läbi Facebooki tuvastada.

2018. aastal laekus kaardirakendusse 1600 ettepanekut. Kohti saab märkida 24. märtsini. Liiklustalgud toimuvad 3. aprillil.

Samal teemal

Kommentaarid  (29)

Teeline 19. märts 2019 18:33
Mul on kiirus -7, aga ma tean seda ja sõidan õige kiirusega, mitte spidoka numbri järgi.
kontroll 19. märts 2019 18:13
ma annaks selleks päevaks MUPO bussijäneste püüdjatele volituse kõiki riigistruktuuri autosi kontrollida, et kas täidavad tööülesannet, või sõidavad jänest!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS