Sisuturundus

Uus tervislik harjumus, mis kogub populaarsust üle Eesti 

Margot Arula, 18. märts 2019, 20:31
Foto: Envato Elements
Taimne Teisipäev on Eesti oma versioon ülemaailmsest kampaaniast Meatless Monday (Lihavaba Esmaspäev), mis kutsub üles ühel päeval nädalas liha menüüst välja jätma ja taimse toidu maailma avastama. Toome Sinuni 3 head põhjust, miks teha igast teisipäevast just Taimne Teisipäev.

1. Uued põnevad maitsed

Kas oled proovinud seene- või oaburgerit? Aga läätse bologneset? Tihti arvatakse, et taimne toit on mõeldud vaid taimetoitlastele - see on aga tõest kaugel. Hea taimne toit ei jää maitselt sugugi lihale alla ning pakub naudingut ja avastamisrõõmu kõigile. Tavalise toorsalati asemel katseta teisipäevaõhtuti näiteks kikerhernekarri või avokaadopastaga. Suure retseptikogu leiad Taimse Teisipäeva kodulehelt.

2. Tugev tervis ja pikem eluiga

Süües rohkem taimset toitu, oled tervem ja elad kauem. Kõige pikem eluiga on Jaapanis asuva Okinawa saare elanikel, kel ühtlasi esineb ebatavaliselt vähe tervisehäireid. Teadlased on ühel nõul, et nende pikaealisuse ja hea tervise saladus peitub just toidulaual: saareelanikud söövad palju taimset ja teiste rahvastega võrreldes vähem liha.

Kui vähendad lihatarbimist ja lisad toidulauale rohkem köögivilju, täisteravilju, pähkleid ja seemneid, väheneb risk haigestuda südamehaigustesse ja vähki. Hoia enda ja oma perekonna kõige kallimat vara - tervist - hästi: pidage üheskoos Taimset Teisipäeva.

3. Populaarne nii Eestis kui ka välismaal

Kas teadsid, et tuntud telekokk Jamie Oliver on lihavaba esmaspäeva ning taimse toidu suur fänn? Või et sellised kampaaniad nagu Taimne Teisipäev tegutsevad juba koguni 40 riigis? Taimne Teisipäev on nii Eestis kui välismaal saanud tohutult populaarseks ja seda lihtsal põhjusel: see on lihtne ja jõukohane samm kõigile. Kedagi ei sunnita vastutahtsi taimetoitlaseks hakkama, vaid kutsutakse üles lihtsalt ühel päeval nädalas taimselt toituma. Nii ei kaota sa midagi - võidad aga uskumatult head uued maitsed ja parema tervise.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee