Maailm

Politsei vahistas Utrechti tulistaja (20)

Toimetas Greete Kõrvits, 18. märts 2019 19:52
Foto: AP/Scanpix
Politsei vahistas Utrechti tulistamises kahtlustatava isiku, vahendavad BBC ja Hollandi väljaanded.

Esmaspäeva hommikul Hollandis Utrechti linna trammis toimunud tulistamises hukkus kolm ja sai viga viis inimest. Tulistajaks on politsei esialgseil andmeil 37aastane türgi päritolu mees Gökmen Tanis.

Hollandi uudistesait dutchnews.nl kirjutab, et politsei pressikonverentsi lõpus kuuldavaks tehtud arreteerimisteade näis ka ametnikele üllatusena tulevat, kuna tegemist oli väga värske infoga.

Hollandi Rahvusringhäälingu andmeil ei põgenenud tulistaja Utrechtist. Ta hülgas sündmuskohalt põgenemiseks kasutatud sõiduauto Renault Clio, kuid politsei nabis ta kohe selle lähedal Oudenoordi tänaval kinni. See on kuriteopaigast umbes 3 kilomeetri kaugusel. Üks Twitteri kasutaja laadis üles video, milles tulistaja väidetavalt otse tema kodumaja ees vahi alla võeti.

Tanisi minevikus on mitmeid kriminaalseid episoode, peamiselt pisivargused, kuid alles hiljuti olevat ta kohtusse ilmunud seoses vägistamissüüdistusega.

Mis puudutab tulistamise motiivi, ei oska politsei veel täpsemat öelda. Nad ei välista ei terrorismi ega ka seda, et Tanis tundis mõnd oma ohvritest.

Samal teemal

18.03.2019
Utrechtis õppiv eestlanna: tulistamine tuli suure šokina, linn tundub väga turvaline
18.03.2019
TULISTAMINE UTRECHTI TRAMMIS: vähemalt kolm surnut ja viis haavatut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee